صحنه‌سازی برای قتل یک نوجوان معترض قشقایی در استان فارس

پیکر عاطفه نعامی، فعال زنان عرب اهوازی نیز در سناریوی مشابهی پس از ربایش، شکنجه و به قتل رسیدن او توسط عوامل امنیتی رژیم جمهوری اسلامی برای صحنه‌سازی خودکشی به منزلش در عظیمیه کرج منتقل شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، یک نوجوان 17 ساله به نام ایلیاد رحمانی‌پور، از ترک‌های قشقایی استان فارس، توسط نیروهای سرکوب‌ جمهوری اسلامی کشته شده است.

وب‌سایت «ایران‌وایر» در گزارشی که دوشنبه 14 آذر منتشر کرده نوشته است که این نوجوان ساکن فیروزآباد فارس از روز سه‌شنبه هشتم آذر، مفقود بوده و پیکر او روز جمعه 11 آذرماه در محلی نزدیک ترمینال مسافربری شهر فیروزآباد پیدا شده است.

بنا به گفته خویشاوندان ایلیاد، پیکر این نوجوان با صحنه‌سازی طوری قرار داده شده بود تا این ایده القا شود که او در اثر مصرف قرص و مشروب، دست به خودکشی زده است.

با این وجود، خاله ایلیاد به ایران وایر گفته است که او تکواندوکار بوده و در جریان اعتراضات کنونی ایران، با معترضان همدلی کرده و پست‌ها و استوری‌های اعتراضی در صفحه «اینستاگرام» خود منتشر می‌کرده است.

خاله این نوجوان همچنین عنوان کرده که او به هیچ وجه افسرده نبوده و اصلا اهل نوشیدن مشروبات الکلی هم نبوده است که بخواهد به این روش خودکشی کند.

بنا بر این گزارش، خانواده این نوجوان اکنون از سوی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی رژیم جمهوری اسلامی تحت فشارند تا درباره دلیل مرگ فرزند خود اطلاع‌رسانی نکنند.

در هفته‌های گذشته، صحنه‌سازی و سناریو‌سازی درباره مرگ شهروندانی که در اعتراضات فعالانه حضور داشته‌اند، بسیار رایج بوده است.

پیش از این، ماموران سرکوب‌گر رژیم پس از ضرب و شتم شدید اسرا پناهی، دختر نوجوان اردبیلی که منجر به کشته شدن او شد، برادر اسرا را ناچار کردند که بگوید او بیماری زمینه‌ای داشته است.

همچنین گزارشی از قتل عاطفه نعامی، فعال زنان عرب اهوازی نیز منتشر شده که گفته می‌شود پس از شکنجه و به قتل رسیدن او، پیکرش برای صحنه‌سازی یک خودکشی به منزلش در عظیمیه کرج آورده شده و جسم بی‌جان او را روی زمین گذاشته و شیلنگ گاز را هم در نزدیکی دهانش قرار داده‌اند تا این نظر را القا کنند که او خودکشی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید