اعتصابات گسترده و تجمعات اعتراضی در شهرهای ایران در پاسخ به فراخوان‌های نیمه آذر

معترضان با محکوم کردن جنایت‌های کودک‌کشی رژیم جمهوری اسلامی، شعار «مرگ بر حکومت بچه‌کُش» سر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش‌های شاهدان عینی و ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که شامگاه دوشنبه 14 آذر شهروندان معترض در ده‌ها شهر ایران از جمله تهران، اراک، همدان، اصفهان، قزوین، بوشهر، مشهد، شیراز و آمل به خیابان‌ها آمده و با سر دادن شعارهایی علیه حکومت خواهان براندازی رژیم جمهوری اسلامی شدند.
این تجمع‌ها که در پی فراخوان‌های گسترده و متعدد توسط گروه‌ها و احزاب مختلف ایران منتشر شده، مربوط به اولین روز از سه روز 14، 15 و 16 آذر است که پیش‌تر از معترضان خواسته شده بود دست به اعتراض و اعتصاب بزنند.
بر اساس ویدیوهایی که از اراک در استان مرکزی منتشر شده دوشنبه 14 آذر‌ماه یک پایگاه بسیج در این شهر به آتش کشیده شده است.
همچنین، در پاسخ به فراخوان‌ها و همگام با خیزش انقلابی ایرانیان برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی، شامگاه دوشنبه معترضان در شهر آمل استان مازندران با آتش زدن لاستیک خودرو در خیابان‌ها و سر دادن شعارهای ضد‌حکومتی خواستار سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی شدند.
از همدان نیز ویدیوهایی منتشر شده که نشان می‌دهد، شماری از معترضان شامگاه دوشنبه چهاردهم آذر در این شهر، ضمن آتش‌زدن لاستیک خودرو و ایجاد راهبندان در خیابان‌ها، شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر داده‌اند.
مردم قزوین نیز همگام با سایر شهرهای ایران، در پاسخ به فراخوان‌ها برای تداوم خیزش انقلابی علیه رژیم جمهوری اسلامی، در سطح خیابان‌های این شهر راهپیمایی کرده و در محکومیت جنایت‌های کودک‌کشی نظام، شعار «مرگ بر حکومت بچه‌کُش» سر دادند.
در بوشهر نیز، معترضان شامگاه دوشنبه ضمن راهپیمایی در خیابان‌ها علیه علی خامنه‌ای، رهبر نظام شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.
بر اساس ویدیوهایی که از مشهد، زادگاه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده، جوانان معترض ضمن برافروختن آتش و ایجاد راهبندان شعار«امسال سال خونه سِدعلی سرنگونه» سر دادند.
از خیابان قدوسی غربی شیراز نیز ویدیویی منتشر شده که نشان می‌دهد ماموران سرکوب‌ رژیم در حال تیراندازی به سمت مردم هستند.
این اعتراضات در حالی در ده‌ها شهر ایران به وقوع پیوسته که از صبح روز دوشنبه 14 آذر، بازارهای ده‌ها شهر ایران در اعتصاب و تعطیل بودند. همچنین گزارش‌هایی از اعتصاب کارگران و معلمان نیز در شهرهای مختلف ایران مخابره شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید