افشای جلسه شورای ائتلاف؛ اعتراف به عاملیت نیروهای حکومتی در کشتار زاهدان

«قرارگاه رسانه»؛ انباشت بی‌فایده‌ «اتاق‌های فکر» جمهوری اسلامی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

بر اساس فایل صوتی که گروه هکری «بلک‌ریوارد» منتشر کرده است، مقامات جمهوری اسلامی در جلسه‌ای خصوصی به «اشتباه فاحش» ماموران کلانتری زاهدان در شلیک به مردم و خلق حادثه «جمعه خونین» زاهدان اذعان کردند.

در این فایل صوتی، رضا داوری، دبیر «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب» در حضور حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، تأکید کرده است که ماموری در کلانتری زاهدان «اشتباه فاحشی کرده و در حین تیراندازی به منطقه دیگری شلیک کرده، تعدادی زن و مرد و کودک شهید شدند که در ماجرا نبودند.»

این اظهارات که در تناقض با روایت‌های رسمی جمهوری اسلامی است، تایید کننده گزارش‌های ارائه‌شده از سوی نهادهای حقوق‌بشری و اظهارات عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه مسجد مکی زاهدان است.

در کشتار 8 مهر زاهدان که از آن به عنوان جمعه خونین یاد می‌شود، دست‌کم 100 نفر از جمله هفت کودک و نوجوان توسط نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی به قتل رسیدند.

پس از کشتار زاهدان، استان سیستان و بلوچستان هر هفته شاهد اعتراضات و تظاهرات خیابانی گسترده از سوی مردم بوده و مولوی عبدالحمید نیز در خطبه‌های نماز جمعه شهر زاهدان، حمایت خود را از اعتراضات مردمی در این کشور اعلام کرده است.

بر اساس بولتن‌های افشاشده خبرگزاری فارس، علی خامنه‌ای، رهبری جمهوری اسلامی در واکنش به کشتار زاهدان دستور داده بود تا مولوی عبدالحمید «بی‌آبرو» شود.

در فایل صوتی بلک‌ریوارد، رضا داوری در این زمینه می‌گوید: «مولوی عبدالحمید را درک کنید. فشار بر روی او وجود دارد. او در سخنان خود انتقاد کرد، مطالبه داشت، ولی دستور اقدام و نافرمانی و ورود به میدان نداد.»

خستگی نیروهای سرکوبگر

با گذشت بیش از دو ماه از خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، برخی از نیروهای حکومتی بر اساس آن‌چه که مقامات این کشور توصیف کرده‌اند، خسته بوده و «روحیه خود را باخته‌اند.»

در فایل صوتی بلک‌ریوارد، اظهارات رضا تقوی، رییس سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نیز شنیده می‌شود. او می‌گوید که «نیروهای انقلابی در شهرها به شدت منتظرند تا کسی از تهران برود و توجیهشان کند. برویم به آن‌ها روحیه بدیم.بعضی روحیه‌شان را باختند.»

اسماعیل کوثری، فرمانده سپاه پاسداران و نماینده مجلس نیز در این نشست حضور داشت. او با اشاره به عدم رضایت نیروهای بسیجی، از سکوت «خواص» نیروهای اصولگرا در اعتراضات این کشور انتقاد کرد.

او در این زمینه گفت: «باید بزنیم در دل دشمن. اگر این کار را نکنیم می‌خوریم. خواص چرا سکوت کردند؟ فقط منافع خود را می خواهند؟ بچه‌های بسیجی در خیابان انتظار دارند.»

تکذیب اظهارات محسن رضایی

رضا داوری در بخش دیگری از این فایل صوتی، اظهارات محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری ایران درباره بازداشت عوامل قتل کیان پیرفلک، کودک نه‌ساله در شهر ایذه را تکذیب کرده و می‌گوید، افراد بازداشت‌شده قاچاقچی سلاح بوده و ارتباطی با کیان پیرفلک نداشته‌اند.

رضایی پیشتر مدعی شده بود، عوامل تیراندازی در ایذه «در حال فرار از کشور از مرز باکو دستگیر شدند و در حال بازگشت به سمت اهواز هستند.»

این در حالی است که خانواده کیان پیرفلک و حجت‌الله درویش‌پور، نماینده سابق ایذه تصریح کرده بودند، ماموران حکومتی جمهوری اسلامی خودروی خانواده کیان پیرفلک را مورد هدف گلوله قرار داده بودند.


«قرارگاه رسانه»؛ انباشت بی‌فایده‌ «اتاق‌های فکر» جمهوری اسلامی

رضا داوری در این فایل صوتی، ضمن اشاره به اظهارات خامنه‌ای مبنی بر شکست حاکمیت در زمینه عملکرد رسانه‌های حکومتی، خبر داد که با مصوبه شورای امنیت ملی این کشور، یک اتاق فکر جدید با عنوان «قرارگاه رسانه» با حضور نهادهای مختلف این کشور برگزار خواهد شد.

داوری همچنین اظهارات منتسب به علی خامنه‌ای در بولتن خبرگزاری فارس را تایید کرد و گفت، در دیدگاه رهبر جمهوری اسلامی اعتراضات در این کشور «به زودی تمام نمی‌شود.»

در ادامه خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، گروه‌ها و نهادهای مدنی بسیاری جهت ادامه حضور اعتراضی مردم در خیابان‌ها برای روزهای 14، 15 و 16 آذر فراخوان داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید