دادستان کل کشور در ایران خواستار «بسته‌شدن کلی» فضای مجازی شد

منتظری در اقدامی که می‌تواند در راستای پرونده‌سازی علیه روحانیان اهل سنت در ایران باشد آنها را متهم به اجرای اوامر «دیگران» کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدجعفر منتظری، «دادستان کل کشور» جمهوری اسلامی، در اظهاراتی خواستار «بسته‌شدن کلی» فضای مجازی در ایران شد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا»، جعفری جمعه 10 آذر، در این زمینه گفت: «بنده امروز هم پای مسأله فیلتر کردن‌ها ایستادم. بایستی کلاً فضای مجازی را ببندیم که نه مورد تأیید مسؤولین عالی نظام هست، نه امروز امکانش هست.»

او در ادامه، دولت پیشین جمهوری اسلامی را به «سرپیچی از دستور» علی خامنه‌ای درباره فضای مجازی متهم کرد و گفت، رهبر جمهوری اسلامی فضای مجازی را «شبیخون فرهنگی» دانسته، اما مقامات دولت روحانی آن را «رها» کردند.

پس از شکل‌گیری خیزش سراسری اخیر علیه جمهوری اسلامی در ایران، نگرانی مقامات این کشور از اینترنت و فضای مجازی افزایش یافته است.

این اعتراضات با کشته‌شدن مهسا (ژینا) امینی، دختر 22 ساله سقزی توسط ماموران پلیس «گشت ارشاد» آغاز شد.

منتظری نیز در این اظهارات خود، زنان بازداشت‌شده توسط گشت ارشاد را «ولنگار» خواند.

حمله به علمای اهل سنت

اعتراضات در ایران همچنان ادامه دارد و هزاران معترض روز گذشته در استان سیستان و بلوچستان به خیابان آمدند.

ادامه این اعتراضات در سیستان و بلوچستان خشم محمد جعفر منتظری را برافروخت و او در اظهارات خود به ائمه جمعه این استان، از جمله مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه مسجد مکی زاهدان حمله کرد.

او در این زمینه گفت: «اون آقایی که در سیستان و بلوچستان نشسته و خودشان برای زن هیچ حرمتی قائل نیست، امروز سنگ حمایت از زن را به سینه می‌زند.»

منتظری در اقدامی که می‌تواند در راستای پرونده‌سازی علیه روحانیان اهل سنت در ایران باشد، آنها را متهم به اجرای اوامر «دیگران» کرد.

دادستان کل کشور در این زمینه تصریح کرد: «حتی عباراتی که بعضی‌ها در خطبه‌های نماز جمعه‌شان بیان می‌کنند را می‌دانیم که از کجا دارد این خطوط به اینها القا می‌شود.»

پیش از این ائمه جمعه، جماعت و علمای دینی شهرستان‌های خاش، تفتان و میرجاوه و همچنین روحانیون شهر‌های راسک، آشار و منطقه «سرباز بزرگ» خواستار «توقف ماشین سرکوب» در ایران شده و با اشاره به حادثه کشتار زاهدان در 8 مهر و کشتار خاش در 13 آبان، به رفتار جمهوری اسلامی اعتراض کردند.

شماری از ماموستاها [اساتید]، مدرسان و امامان جمعه سنندج و دهگلان، در استان کردستان نیز دوشنبه 30 آبان، در بیانیه‌ای مشترک خواستار برگزاری رفراندوم زیر نظر سازمان‌های بین‌المللی در ایران شده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید