«مسمومیت زنجیره‌ای» دانشجویان در چهار دانشگاه ایران

این مسمویت‌های غذایی پیاپی در حالی رخ می‌دهد که دانشگاه‌های ایران روزانه شاهد تجمعات و اعتراضات ضدحکومتی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کانال تلگرامی «شوراهای صنفی دانشجویان کشور»، از مسمومیت شمار زیادی از دانشجویان دانشگاه خوارزمی کرج خبر داد

شورای صنفی دانشجویان، شامگاه پنج‌شنبه 10 آذر، نوشت که جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه خوارزمی «به دلیل مصرف غذای شب گذشته‌ سلف، مسموم شده و دچار تهوع، بدن درد و تب و لرز شده‌اند.»

شوراهای صنفی همچنان از مسمومیت گسترده دانشجویان دانشگاه صنعتی اراک خبر داد و تاکید کرد که دانشجویان این دانشگاه نیز پس از استفاده از غذای دانشگاه دچار مسمومیت با علائمی نظیر بدن درد، اسهال و استفراغ شده‌اند.

گزارش‌های این شورا‌ها حاکی از آن‌ است که وضعیت مسمومیت دانشجویان در حدی است که تعدادی از دانشجویان از خوابگاه‌های دانشجویی به بیمارستان منتقل شده‌اند.

همزمان کانال تلگرامی «دانشجویان متحد» نیز خبر داد که جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تهران نیز پس از مصرف غذا از سلف دانشگاه دچار مسمومیت شده‌اند.

این کانال تلگرامی به نقل از دانشجویان دانشگاه علامه این مسمومیت‌ها را «عمدی» خواند و خطاب به مقام‌های جمهوری اسلامی نوشت: «جنبش دانشجویی را با این چیزها نمی‌توانید متوقف کنید.»

شورای صنفی دانشجویان کشور در 3 آذر نیز درباره «مسمومیت غذایی دسته جمعی دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان» گزارش داده بود و کانال‌های فعالان دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان نیز شمار دانشجویان مسموم شده را تا 300 نفر اعلام کرده بودند.

این مسمویت‌های غذایی پیاپی در حالی رخ می‌دهد که دانشگاه‌های ایران روزانه شاهد تجمعات و اعتراضات ضدحکومتی هستند.

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه پنج‌شنبه 10 آذر، در جریان اعتراضات ایران، 583 دانشجو بازداشت و 1118 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید