اعتراضات شبانه در حمایت از مولوی عبدالحمید؛ اعزام نیروهای سرکوبگر به زاهدان

این تظاهرات در پی افشای اسناد هک شده خبرگزاری فارس که در آن عنوان شده علی خامنه‌ای، گفته است «به جای بازداشت مولوی عبدالحمید باید او را بی‌آبرو کرد» انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، اعزام نیروهای کمکی سرکوب در شامگاه پنج‌شنبه 10 آذر از بیرجند به زاهدان را نشان می‌دهند. گفته می‌شود این انتقال نیرو جهت جلوگیری از اقامه نماز جمعه یازدهم آذر در زاهدان و اعتراضات احتمالی پس از آن است.

از سویی معترضان در زاهدان، شب گذشته، با سر دادن شعارهایی مانند «عبدالحمید خط قرمز ماست» بر حمایت خود از مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان تاکید کردند.

این تظاهرات در پی افشای اسناد هک شده خبرگزاری فارس که در آن عنوان شده علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، گفته است «به جای بازداشت مولوی عبدالحمید باید او را بی‌آبرو کرد» انجام شده است.

این بولتن همچنین تحت بندی با عنوان سیاست کلی نظام در مواجهه با امام جمعه مسجد مکی زاهدان نوشته است، تدبیر جمهوری اسلامی بر این است که «به تدریج توانایی وی (مولوی عبدالحمید) سلب شود.»

در ادامه خیزش ایرانیان، شب گذشته، یک بنر حکومتی در شهر راسک از توابع استان سیستان و بلوچستان به آتش کشیده شد.

پایگاه بسیج «جندالله» در گرگان نیز شامگاه پنج‌شنبه، با نارنجک دست‌ساز هدف حمله قرار گرفت.

متعرضان همچنین شب گذشته حوزه علمیه بندرانزلی را به آتش کشیدند.

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه پنج‌شنبه 10 آذر، در جریان اعتراضات ایران 462 نفر کشته شدند که 64 تن از آنها کودک بودند.

بنا به گزارش‌ها، قربانیان تا امروز از 26 استان مختلف گزارش شده‌اند که بیشترین کشته‌ها از استان‌ سیستان و بلوچستان با 128 نفر بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید