یک دختر 5 ساله در اصفهان بر اثر اصابت گلوله ساچمه‌ای نابینا شد

در یازده هفته گذشته که اعتراضات ضد‌حکومتی در ایران تداوم یافته، دست‌کم 64 کودک به دست نیروهای سرکوب‌ رژیم جمهوری اسلامی کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، یک دختر 5 ساله، به نام بنیتا کیانی فلاورجانی، در اثر اصابت 20 گلوله ساچمه‌ای یک چشم خود را از دست داده است.

حمله به این دختر خردسال در غروب روز 24 آبان و در حالی‌که او و پسردایی 9 ساله‌اش سرگرم بازی در بالکن خانه پدربزرگ‌شان در ملک‌شهر اصفهان بودند، اتفاق افتاده است.

وب‌سایت «ایران‌وایر» که موفق شده با یکی از بستگان این کودک صحبت کند، درباره نحوه وقوع تیراندازی و زخمی شدن این کودک 5 ساله نوشته است که او و پسردایی‌اش به سمت بالکن رفته و در را باز می‌کنند، در همین حال چون معمولا در آن کوچه معترضان از خیابان اصلی فرار می‌کنند و به آن‌جا پناه می‌برند، به محض این‌که این بچه‌ها وارد بالکن شده‌اند، بنیتا فریاد زده «سوختم سوختم» و به سمت مادرش دویده است.

منبع آگاهی که با ایران‌وایر گفت‌وگو کرده، در این‌باره گفته است که 16 گلوله ساچمه‌ای به سر این کودک که به زودی 6 ساله خواهد شد، برخورد کرده و یکی هم مستقیما به چشم راست او اصابت کرده و بینایی چشم راست خود را کاملا از دست داده است.

بر اساس این گزارش، پزشکان در تلاشند تا چشم این دختربچه را حفظ کنند و با آنتی‌بیوتیک‌های قوی و جراحی برای تخلیه خون لخته شده و کاهش التهاب، سعی کنند از تخلیه کامل چشم پرهیز کنند.

در یازده هفته گذشته که اعتراضات ضد‌حکومتی در ایران تداوم یافته است. دست‌کم 64 کودک به دست نیروهای سرکوب‌ جمهوری اسلامی کشته شده‌اند.

شلیک با گلوله‌های ساچمه‌ای به سر و سینه معترضان، تاکنون باعث نابینا شدن شماری از معترضان، از جمله زن جوانی به‌نام «غزل رنجکش» از بندرعباس در جنوب ایران شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید