رابرت مالی: گزینه نظامی در قبال رژیم ایران هنوز روی میز است

به گفته مالی اگر هیچ‌ کدام از فشارها و تحریم‌ها کار نکنند، جو بایدن «به عنوان آخرین راه حل» با گزینه نظامی موافقت خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رابرت مالی، نماینده ویژه دولت بایدن در امور ایران، در اظهاراتی هشدار داد که اگر ایالات متحده نتواند رژیم ایران را از مسیر دیپلماتیک تشویق به احیای توافق هسته‌ای 2015 کند، «گزینه نظامی» برای مقابله با این رژیم هنوز روی میز است.

به گزارش «العربیه»، در جریان وبینار مجله «فارین پالیسی» که روز چهارشنبه 30 نوامبر برگزار شد، مالی مدعی شد که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به منظور جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای فشارهایی روی تهران گذاشته که رژیم ایران «سالیان مدیدی» تحمل نکرده است.

از زمانی که مذاکرات برای احیای «برجام» متوقف شده و به گفته کارشناسان و منابع دولتی احتمال احیای توافق هسته‌ای از میان رفته است، دولت بایدن چندین دور تحریم جدید روی تهران اِعمال کرده است.

به گفته مالی، اگر هیچ‌ کدام از این فشارها و تحریم‌ها کار نکنند، جو بایدن «به عنوان آخرین راه حل» با گزینه نظامی موافقت خواهد کرد تا جلوی دستیابی رژيم ایران به بمب اتم را بگیرد. با این حال مالی تاکید کرد که به نظر وی «ما هنوز در آن نقطه نیستیم.»

نماینده آمریکا در امور ایران ضمن انتقاد از سیاست «فشار حداکثری» دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده به منظور تحت فشار قرار دادن و کشاندن تهران به پای میز مذاکره، از تلاش‌های دولت بایدن برای باز نگه داشتن باب دیپلماسی با رژیم ایران دفاع کرد.

به گزارش «العربیه»، مالی در این باره گفت: «در تلاش مستمر برای بررسی تحریم‌ها هستیم تا ببینیم در چه شرایطی جواب می‌دهند و در چه شرایطی نمی‌دهند.»

مالی در پایان سخنرانی خود در وبینار «فارین پالیسی»، ضمن ملامت رژیم ایران برای اینکه توافق هسته‌ای که در وین روی میز بود را نپذیرفت، مدعی شد که تهران «در این مرحله» هنوز به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید