شادی ایرانیان در پی شکست تاریخی و حذف تیم فوتبال جمهوری اسلامی

شهر سقز، زادگاه مهسا «ژینا» امینی با شکست و حذف تیم فوتبال جمهوری اسلامی مقابل آمریکا، غرق در خروش و شادی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شکست تاریخی تیم فوتبال رژیم جمهوری اسلامی در مصاف با تیم فوتبال ایالات متحده آمریکا در چارچوب مسابقات جام جهانی قطر و حذف آن از گردونه رقابت‌ها جشن و شادی را برای ایرانیان داغدیده و معترض آزادی‌خواه به‌ ارمغان آورد.

بر اساس گزارش شاهدان عینی و ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، پس از باخت تیم فوتبال جمهوری اسلامی مقابل آمریکا در ورزشگاه «الثمامه» دوحه، شامگاه سه‌شنبه 8 آذر و تا ساعات بامدادی چهارشنبه مردم در اغلب شهرهای ایران به جشن و ابراز خوشحالی پرداختند.

مردم داغدار کُرد در شهر سقز، زادگاه مهسا «ژینا» امینی شکست تاریخی تیم فوتبال جمهوری اسلامی و حذف زود هنگام آن از رقابت‌های جام‌جهانی 2022 قطر را با ابراز شادی و آتش‌بازی در آسمان این شهر جشن گرفتند.

در ادامه این ابراز خوشحالی شهروندان سقزی به خیابان‌ها آمده و با برافروختن آتش، ایجاد راهبندان و زدن بوق‌های ممتد خودروها علیه سران رژیم جمهوری اسلامی شعار سر دادند.

ویدیویی که از اهواز منتشر شده که نشان می‌دهد همگام با خوشحالی و پایکوبی مردم ایران در پی شکست تاریخی و حذف تیم فوتبال جمهوری اسلامی، شهروندان اهوازی نیز در خیابان‌ها و از روی پشت‌بام خانه‌های خود به جشن و شادی پرداختند.

بر اساس ویدیویی که از جوانرود منتشر شده، شهروندان از داخل خانه‌هایشان در لحظه گل خوردن تیم جمهوری اسلامی از آمریکا، فریاد خوشحالی سر می‌دهند.

همچنین ویدیوی دیگری از مریوان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که حاکی از شادی کردن شهروندان در لحظه سوت پایان و اعلام باخت تاریخی تیم جمهوری اسلامی مقابل آمریکاست.

این ابراز خوشحالی‌های گسترده در حالی در عموم شهرهای ایران صورت می‌گیرد که اخیرا و پس از پیروزی تیم جمهوری اسلامی مقابل ولز، ماموران امنیتی و نیروهای یگان ویژه رژیم جمهوری اسلامی با لباس سوسکی و ساز و برگ سرکوب در خیابان‌ها به جشن و پایکوبی و نورافشانی پرداخته و بر خون‌های ریخته شده کودکان و جوانان در کف خیابان‌های شهرهای ایران رقصیدند.

به‌دلیل کشتار گسترده علیه معترضان خواهان سرنگونی نظام جمهوری اسلامی در شهرهای مختلف ایران، حضور تیم فوتبال رژیم در جام جهانی قطر از همان ابتدا با مخالفت‌های گسترده مواجه و جنجال برانگیز شده بود.

رژیم جمهوری اسلامی ایران که در این روزها در سراشیبی سقوط قرار گرفته در حالی برای کسب مشروعیت به رقابت‌های جام جهانی فوتبال، تیم اعزام کرده که در خیابان‌های این کشور مردم آزادی‌خواه همچنان تحت شدیدترین سرکوب‌ها به گلوله بسته می‌شوند و تاکنون 451 نفر از جمله 63 کودک به دست نیروهای سرکوب‌ کشته، هزاران نفر مجروح و دهها هزار معترض بازداشت شده‌اند.

فایل صوتی که در پی هک شدن خبرگزاری «فارس»، وابسته به سپاه پاسداران، افشا شده، نشان می‌دهد فرماندهان سپاه و بسیج و مدیران رسانه‌های همسو با آنها جهت بهره‌برداری و کسب مشروعیت برای نظام از حضور در جام جهانی و سازماندهی و اعزام هزاران هوادار حکومتی به جام جهانی قطر تدارک دیده‌ بودند که اکنون با این شکست تاریخی و حذف تیم رژیم از گردونه رقابت‌های جهانی تلاش‌های آنها به شکست انجامیده و خروش انقلابی بیش از پیش ایرانیان را باعث شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید