افشای بولتن سری خبرگزاری فارس؛ خامنه‌ای گمان می‌کند اعتراض‌ها به زودی تمام نمی‌شود

طبق سند مذکور از دید حکومت بزرگترین دستاورد خیزش انقلابی برای مخالفان «ریزش ترس مردم از نیروی نظامی و انتظامی» عنوان شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شبکه «ایران اینترنشنال» به یک بولتن سری از خبرگزاری «فارس» وابسته به سپاه پاسداران دست پیدا کرده که گروهی از «صاحب‌نظران رسانه جمعی» گزارشی را در یک نسخه و صرفا برای حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران تهیه کرده‌اند.

بر اساس این بولتن 123 صفحه‌ای، علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در جمعی به مقامات عالی این کشور گفته است، اعتراض‌ها به زودی تمام نمی‌شود.

این بولتن در نتیجه هک خبرگزاری فارس توسط گروه هکری «بلک ریوارد» افشا شده است.

وضعیت به‌هم ریخته جبهه انقلاب

بر اساس این بولتن، حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با پرویز سروری، دبیر «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» به «وضعیت به‌هم ریخته جبهه انقلاب» اذعان کرده و تاکید کرده است، نیروی بسیج این کشور ضعیف شده و دیگر «قدرت بسیج‌کنندگی» ندارد.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نیز در دیدار با خامنه‌ای گفته است، دولت این کشور برنامه و هدفی در کارها ندارد و نمی‌تواند تصمیم بگیرد.

نظرسنجی وزارت کشور

این بولتن خبری به یک نظرسنجی که توسط وزارت کشور ایران صورت گرفته استناد می‌کند که بر اساس آن 56 درصد مردم گمان می‌کنند، روند اعتراضات همچنان ادامه پیدا خواهد کرد و «فعلا نمی‌توان پایانی برای آن درنظر گرفت.»

بر اساس این نظرسنجی، 84 درصد مردم شرکت در اعتراضات خیابانی را عاملی برای کاهش مشکلات در کشور دیده و 70 درصد آنها نیز تمایلی برای حضور در راهپیمایی‌های حمایت‌آمیز از جمهوری اسلامی ندارند.

بی‌اعتبار کردن مولوی عبدالحمید

در بخش دیگری از این بولتن تاکید شده است که علی خامنه‌ای به شورای عالی امنیت ملی دستور داده تا مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه مسجد مکی زاهدان «باید بی‌آبرو» شود.

خامنه‌ای همچنین به حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی دستور داده است که به مولوی عبدالحمید «هشدار» دهد.

این بولتن همچنین تحت بندی با عنوان سیاست کلی نظام در مواجهه با امام جمعه مسجد مکی زاهدان نوشته است، تدبیر جمهوری اسلامی بر این است که «به تدریج توانایی وی (مولوی عبدالحمید) سلب شود.»

قدردانی از نیروهای یگان ویژه

بر اساس این سند افشاشده، خامنه‌ای ضمن قدردانی از عملکرد نیروهای یگان ویژه جمهوری اسلامی، به غلامحسین اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه این کشور گفته است تا با لیدرهای اعتراضات به طور قاطع برخورد شود.

طبق سند مذکور، از دید حکومت بزرگترین دستاورد خیزش انقلابی برای مخالفان «ریزش ترس مردم از نیروی نظامی و انتظامی» عنوان شده است.

به باور نویسندگان این بولتن، ادامه اعتراضات سراسری و «افزایش تلفات نیروی انسانی ابهت و اقتدار نظام» را درهم می‌شکند و بازسازی آن نیازمند زمان است.

در این بولتن همچنین آمده، اذهان عمومی و مردم متقاعد شده‌اند که اعتراض‌ها در کل کشور بوده و سراسری است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید