نماینده مجلس ایران: برخی آخوندها از ترس عمامه‌پرانی لباس روحانیت به‌تن نمی‌کنند

با شدت یافتن سرکوب خونین معترضان در ایران، «عمامه‌پرانی» به‌عنوان واکنشی خشمگین علیه حاکمیت دینی رواج یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به پدیده «عمامه‌پرانی» در جریان خیزش انقلابی مردم ایران در دو ماه اخیر، محمدرضا مبلغی، عضو فراکسیون روحانیت مجلس ایران گفته که برخی از روحانیون و طلاب حوزه‌های علمیه از ترس این حرکت دیگر لباس روحانیت به تن نمی‌کنند.
این نماینده که خود روحانی است روز دوشنبه 7 آذر‌ماه در گفت‌وگویی با سایت ‌«دیدبان» با اشاره به رواج پدیده عمامه‌پرانی مدعی شده که «این گونه مسائل توسط دشمنان هدایت می‌شود».
به گفته مبلغی «طی این دو ماه که شاهد اتفاقاتی در کشور هستیم، نگاه‌ها به ما که روحانی هستیم سنگین‌تر شده‌است زیرا تبلیغات علیه روحانیت بیشتر شده است.»


او ضمن انتقاد از روحانیونی که به‌دلیل ترس از طعمه عمامه‌پرانی شدن، لباس روحانیت را بر تن نمی‌کنند گفته: «انسان باید ثبات قدم داشته باشد، بنده به عنوان یک روحانی اگر مسیری که انتخاب کردم را مسیر درست بدانم بایستی به راه خود ادامه دهم.»
پیشتر، چندین بار مقامات و روحانیون نزدیک به حکومت نسبت به رواج پدیده عمامه‌پرانی هشدار داده بودند. محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی‌شهر اصفهان در مجلس نیز پیش‌تر هشدار داده بود که معترضان «با دم شیر بازی می‌کنند» و «بدانند نتیجه عمل‌شان را خواهند دید.»

این در حالی است که در یازده هفته گذشته، جوانان معترض در شهرهای مختلف ایران در مبارزه با نمادهای حکومت، از جمله لباس روحانیت، اعتراض خود را به استبداد دینی حاکم بر ایران نشان داده‌اند.
معترضان در دانشگاه‌ها و خیابان‌های ایران با شعارهایی مانند «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» یا «آخوند برو گمشو»، خواهان سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی و زوال حکومت استبداد دینی مبتنی بر ائتلاف نظامیان و روحانیون در کشورشان شده‌اند.

Advertisement
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید