معترضان ایرانی در قطر: جام جهانی بی‌معنی است هنگامی که رژیم مردم را کشتار می‌کند

بسیاری از کسانی که از ایران به قطر آمده‌اند، ماموران رژیم هستند که در قالب تماشاگر به منظور تبلیغ برای رژیم به جام جهانی فرستاده شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمعی از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی که در قطر حضور دارند، به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند آنها به جام جهانی آمده‌اند تا به دنیا نشان دهند که فوتبال برای آنها بی‌معنی است هنگامی که رژیم در ایران مردم را کشتار می‌کند.

به گفته این خبرگزاری، خود تیم ملی ایران هم در قبال خیزش انقلابی در ایران یکدست نیست و در آن شکاف وجود دارد. ستاره این تیم سردار آزمون بارها در حمایت از معترضان موضع‌گیری کرده است، و کاپیتان تیم احسان حاج‌صفی هم گفته شرایط در ایران «نامناسب» است. در مقابل، دو بازیکن ذخیره، مهدی ترابی و وحید امیری، هوادار رهبر ایران هستند.

ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی حاضر در قطر به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند به نظر آنها کافی نیست که بازیکنان تیم ملی فقط «سرود ملی» را نخوانند، و آنها برای همبستگی با معترضان باید بیش از این تلاش کنند. با این وجود، آنها افزوده‌اند که برد و باخت تیم ملی برای آنها اهمیتی ندارد، چرا که برای اظهار حمایت از خیزش انقلابی مردم ایران به قطر آمده‌اند.

به گزارش این خبرگزاری، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران، تلاش کرده تیم خود را از مسائل سیاسی دور نگه دارد و روی فوتبال تمرکز کند. وی در پاسخ به خبرنگارانی که در جریان کنفرانس‌های مطبوعاتی از او سوالات سیاسی پرسیده‌اند، عموما حاضرجوابی و طفره رفتن و تمسخر کردن را پیش گرفته است.

ایرانیان مخالف رژیم به خبرگزاری فرانسه گفته‌اند که به نظر آنها بسیاری از کسانی که از ایران به قطر آمده‌اند، «ماموران رژیم» هستند که در قالب تماشاگر به منظور تبلیغ برای جمهوری اسلامی به جام جهانی فرستاده شده‌اند، و افزوده‌اند که خودشان نیز به این منظور به قطر رفته‌اند تا تاثیر ماموران رژیم را خنثی کنند.

به گفته مخالفان جمهوری اسلامی در قطر: «جام جهانی بزرگترین رویداد ورزشی در جهان است، و می‌تواند یک تریبون سیاسی مهم باشد. ما به اینجا آمده‌ایم تا صدای کسانی باشیم که رژیم در ایران تلاش می‌کند آنها را خاموش کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید