بیانیه مشترک سه تشکل کارگری در حمایت از مردم ‌کردستان

سازمان حقوق بشری «هنگاو» اعلام کرد که 42 شهروند کُرد در شهرهای مختلف غرب و شمال غربی ایران طی یک هفته منتهی به دوشنبه 30 آبان کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، گروه اتحاد بازنشستگان و کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری در بیانیه‌ای مشترک ضمن محکومیت «کشتار و نسل‌کشی» مردم کُرد توسط نیروهای حکومتی، خواستار خروج فوری نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از شهرهای کردنشین و آزادی تمام بازداشت‌شدگان شدند.

این بیانیه که جمعه 4 آذر منتشر شد، ضمن مخالفت با حملات موشکی، «جنگ افرزوی، و بحران‌آفرینی» سپاه پاسداران در اقلیم کردستان عراق، تاکید کرد که «درد مشترک» بین مردم کردستان و سایر مردم ایران «می‌طلبد که در کنار هم برای رهایی از تمامی مناسبات تبعیض‌آمیز حرکت کنیم.»

تهیه‌کنندگان این بیانیه به خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی نیز اشاره کرده و آن را اقدامی برای تحقق مطالبات خود دانستند.

بر اساس این بیانیه، پاسخ جمهوری اسلامی به مطالبات مردم گلوله بوده و تمام دولت‌هایی که در 43 ساله گذشته سرکار آمده‌اند، در «جنایت‌آفرینی» نقش داشته‌اند.

این سه تشکل کارگری خاطرنشان کردند، کارگران و زحمتکشان جامعه هیچ منفعت مشترکی با جمهوری اسلامی نداشته و بلکه «دردی مشترک» با شهروندان کُرد دارند.

در همین رابطه، سازمان حقوق بشری «هنگاو» سه‌شنبه یکم آذر اعلام کرد که 42 شهروند کُرد در شهرهای مختلف غرب و شمال غربی ایران طی یک هفته منتهی به دوشنبه 30 آبان کشته شده‌اند.

از سویی، نشست ویژه شورای حقوق‌بشر درباره سرکوب مرگ‌بار معترضان در ایران، پنج‌شنبه 3 آذر برگزار شد. در این نشست، 25 کشور عضو شورا همصدا با هم علیه سیاست سرکوب و کشتار معترضان در ایران اقدام کرده و در قطعنامه‌ای خواهان تشکیل کمیته حقیقت‌یاب شدند تا موارد نقض حقوق بشر معترضان و زنان و دختران ایران را ثبت و گزارش کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید