مولوی عبدالحمید: جمهوری اسلامی به بن‌بست رسیده است

مولوی عبدالحمید افزود، هنگامی که «اصلاح‌طلبان» در رأس قدرت بودند، هیچ‌گاه درباره عوامل منع اصلاحات در کشور و این‌که چه کسی مانع اصلاحات می‌شود، اطلاع‌رسانی نکردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه مسجد مکی زاهدان در اظهاراتی اعلام کرد، جمهوری اسلامی پس از 43 سال عملکرد به بن بست رسیده است.

مولوی عبدالحمید، جمعه 4 آذر در خطبه نماز جمعه این هفته زاهدان، مصونیت برخی از مسئولان جمهوری اسلامی از انتقاد را برخلاف تعالیم دین اسلام دانست و خواستار آزادی تمام زندانیان سیاسی در ایران شد.

او همچنین ضمن انتقاد از عملکرد اصلاح‌طلبان گفت، مردم از عملکرد آن‌ها راضی نیستند، زیرا صداقت لازم را نداشته‌اند.

مولوی عبدالحمید افزود، هنگامی که اصلاح‌طلبان در رأس قدرت بودند، هیچ‌گاه درباره عوامل منع اصلاحات در کشور و این‌که چه کسی مانع اصلاحات می‌شود، اطلاع‌رسانی نکردند.

مدیر مدرسه دارالعلوم زاهدان به نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل که روز گذشته در ژنو برگزار شد نیز اشاره کرد و گفت، مسئولان جمهوری اسلامی باید به ضعف خود اذعان کنند.

او همچنین به گزارش‌هایی اشاره کرد که بر اساس آن، بازداشت‌شدگان در ایران تحت شکنجه و یا آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

امام جمعه مسجد مکی زاهدان به سرکوب مرگ‌بار مردم شهرهای کُردنشین نیز اشاره کرد و گفت، ایران کشوری رنگین‌کمانی است و اقوام این کشور مانند کُردها نباید هدف گلوله قرار گیرند.

او در همین زمینه خواستار آزادی محمد خضرنژاد، از روحانیون اهل سنت کُرد شد.

مولوی عبدالحمید با تأکید بر این‌که اگر مسئولیتی در کشور داشت، به خواست اکثریت مردم تن می‌داد، تصریح کرد که ثروت ایران به جای دیگر کشورها می‌باید در داخل این کشور هزینه شود.

نمازگزاران مسجد مکی زاهدان امروز با حمل پوسترهایی حمایت خود را از مردم کردستان و شهرهای کردنشین ایران نشان دادند.

در یکی از این پوسترها عبارت «کردستان تنها نیست» دیده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size