نماینده سپاهی مجلس از اعزام نیروی زمینی برای حمله به احزاب کردی خبر داد

پیش از این مقامات جمهوری اسلامی از کشته‌شدن نیروهای سپاه در جریان سرکوب این اعتراضات اطلاع داده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد کوثری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و فرمانده سپاه پاسداران در اظهاراتی گفت، جمهوری اسلامی برای مقابله با احزاب کرد مانند حزب دموکرات کردستان ایران، اقدام به اعزام نیروی زمینی به غرب ایران کرده است.

کوثری، چهارشنبه 2 آذر، در مصاحبه‌ای با پایگاه خبری «جماران» برای اولین بار از کشته‌شدن ماموران وزارت اطلاعات در جریان خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی خبر داد.

پیش از این مقامات جمهوری اسلامی از کشته‌شدن نیروهای سپاه در جریان سرکوب این اعتراضات اطلاع داده بودند.

ادعای کوثری مبنی بر مقابله مسلحانه با احزاب کرد در حالی صورت می‌گیرد که ویدیوها و تصاویر منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که مردم شهرهای کردنشین با دست‌های خالی و بدون استفاده از هیچ‌گونه سلاحی بیش از دو ماه است که در برابر سرکوب نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی مقاومت کرده‌اند.

این تصاویر همچنین نشان می‌دهد که نیروهای زمینی سپاه پاسداران با حضور در شهرهای کردنشین مانند جوانرود با گلوله جنگی معترضان را هدف قرار دادند.

در ویدئویی دیگر نیز یکی از نیروهای حکومتی در شهر کردنشین پیرانشهر دیده می‌شود که با لباس فرم نیروی زمینی سپاه پاسداران معترضان را هدف قرار می‌دهد.

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» اطلاع داده است که بهمن ریحانی، فرمانده سپاه «نبی اکرم» شخصا فرماندهی حمله به معترضان در جوانرود را برعهده داشته است. سپاه نبی اکرم متشکل از نیروهای زمینی سپاه پاسداران و بسیج است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید