رستم قاسمی در پی انتشار تصاویرش با یک زن «بی‌حجاب» استعفا کرد

این سردار سپاه که در دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسبق ایران وزیر نفت بود، دارای سابقه اختلاس و فساد مالی نیز بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی دولت ایران و از سرداران سپاه پاسداران پس از انتشار تصاویرش با یک زن بی‌حجاب در مالزی استعفا کرد.

خبرگزاری «فارس»، نزدیک به سپاه پاسداران دلیل استعفای قاسمی و پذیرش این استعفا از سوی رئیس جمهوری ایران را «تشدید بیماری» وزیر راه دانسته است.

پیشتر، علی جعفری، رئیس دفتر قاسمی با تایید اصالت عکس‌های وزیر راه با یک زن بی‌حجاب، مدعی شد این عکس‌ها «خصوصی» و مربوط به «یک زن و شوهر» بوده است.

این در حالی است که قاسمی همسر خود را دو سال پیش از تاریخ این عکس‌ها از دست داده بود.

این سردار سپاه که در دولت محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری اسبق ایران وزیر نفت بود، دارای سابقه اختلاس و فساد مالی نیز بوده است.

بر اساس معرفی و تایید قاسمی، در دولت احمدی‌نژاد به «بابک زنجانی» نفت خام با هدف دور زدن تحریم‌ها تحویل داده می‌شود اما زنجانی از استرداد مبلغ فروش نفت که حدود 3 میلیارد یورو برآورد شده، سر باز می‌زند.

چندی پیش قاسم مکارم شیرازی، مشاور و بازرس ویژه رستم قاسمی به اتهام فساد مالی و دریافت رشوه یورویی نیز بازداشت شد. قاسمی ابتدا اتهامات وارده به مشاور خود را رد کرد اما پس از انتشار اخبار موثق، از موضع خود عقب‌نشینی کرد.

رسانه‌های ایرانی، فساد در پروژه «شهر جدید پردیس» و دیگر پروژه‌های کلان شهرسازی در کشور را دلیل بازداشت قاسم مکارم شیرازی عنوان کردند.

پس از انتشار تصاویر قاسمی با زن بی‌حجاب در مالزی، مجلس ایران از وی خواست استعفا دهد و در غیر این صورت، توسط نمایندگان مورد استیضاح قرار خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید