ادامه اعتصابات در ایران؛ فراخوان برای اعتصاب سراسری در روز پنج‌شنبه سوم آذر

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران از سازمان‌های سیاسی، فعالان مدنی و دیگر اقشار جامعه خواسته است «در راستای تقویت اتحاد و همدلی و پشتیبانی از مردم مبارز کردستان»، روز پنج‌شنبه سوم آذر اعتصاب عمومی کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، دامنه اعتصابات سراسری به صورت روزافزون در حال گسترش است. همزمان فراخوانی برای اعتصاب سراسری در روز پنج‌شنبه 3 آذر منتشر شده است.

کسبه و مغازه‌داران در مناطق کردنشین از جمله پیرانشهر، جوانرود، مریوان، ارومیه، سقز و کامیاران، چهارشنبه دوم آذر، در اعتراض به کشتار معترضان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اعتصاب کرده و محل کسب خود را برای چندمین روز متوالی تعطیل کردند.

اساتید و کارمندان دانشگاه کردستان هم امروز در اعتراض به کشتار معترضان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی دست به اعتصاب زده و در محوطه این دانشگاه تجمع کردند.

با ادامه اعتصابات سراسری در ایران، کارگران شرکت بهمن دیزل قزوین هم دست به اعتصاب زدند.

آتش‌نشانان مشهد نیز امروز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان اعتصاب کرده و مقابل ساختمان استانداری ‎خراسان رضوی تجمع کردند.

همزمان مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در فراخوانی از سازمان‌های سیاسی، فعالان مدنی و دیگر اقشار جامعه خواسته است «در راستای تقویت اتحاد و همدلی و پشتیبانی از مردم مبارز کردستان»، روز پنج‌شنبه سوم آذر اعتصاب عمومی کنند.

در همین رابطه، خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه سه‌شنبه یکم آذر، در جریان اعتراضات ایران 437 نفر کشته شدند که 61 تن از آنها کودک بودند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، در این مدت 18055 معترض هم بازداشت شده‌اند که تنها هویت 3162 نفر از آنها مشخص شده ‌است.

بنا به گزارش هرانا، 549 دانشجو در جریان اعتراضات ایران بازداشت و 1075 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید