آمریکا، فرماندار سنندج و دو فرمانده امنیتی در کُردستان را تحریم کرد

برایان نلسون: رژیم جمهوری اسلامی کودکانی که برای مطالبه آینده‌ای بهتر به خیابان‌ها می‌آیند را هدف قرار داده و به ضرب گلوله می‌کشد. خشونت علیه معترضان در ایران به‌ویژه در مهاباد باید متوقف شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری آمریکا در واکنش به سرکوب مرگ‌بار معترضان در کُردستان، از تحریم سه مقام امنیتی رژیم جمهوری اسلامی، شامل حسن عسگری، فرماندار سنندج، علیرضا مرادی، فرمانده انتظامی سنندج و محمدتقی اصانلو، فرمانده قرارگاه حمزه که در غرب و شمال‌غرب ایران فعال است، خبر داد.

بر اساس گزارش سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا، این تحریم‌ها که در روز دوم آذر وضع شده‌، این سه مقام امنیتی جمهوری اسلامی را به‌دلیل تداوم سرکوب اعتراضات جاری در سراسر این کشور و از جمله سرکوب خونین شهروندان کُرد در شهرهای غرب و شمال غربی ایران تحت تحریم قرار می‌دهد.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم روز چهارشنبه 2 آذر گفت: «رژیم ایران طبق گزارش‌ها، کودکانی را که به خیابان‌ها آمده‌اند تا آینده‌ای بهتر را مطالبه کنند، هدف قرار داده و آن‌ها را به ضرب گلوله می‌کشد. خشونتی که در ایران علیه معترضان از جمله اخیرا در مهاباد انجام می‌شود، باید متوقف شود.»

هفته پیش نیز آمریکا 6 فرد از جمله دو بازجو-خبرنگار صداوسیما را بابت سرکوب معترضان و نقض آزادی بیان و تهیه و پخش فیلم اعترافات اجباری از تلویزیون دولتی ایران، تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در حالی این افراد را به دلیل نقض حقوق بشر و سرکوب معترضان و کشتار آن‌ها تحریم کرده که قرار است شورای حقوق‌بشر سازمان ملل نیز روز پنج‌شنبه نشست ویژه ای درباره وضعیت «رو به وخامت» حقوق‌بشر در ایران برگزار کند.

بنا بر گزارش‌ سازمان حقوق بشری «هنگاو» در یک هفته منتهی به روز دوشنبه 30 آبان‌ماه، دست‌کم ‌42 نفر از شهروندان کُرد به دست نیروهای سرکوب‌ رژیم جمهوری اسلامی در شهرهای شمال‌غرب و غرب ایران کشته شده‌اند.

به‌موجب تحریم‌های جدید اعمال شده از سوی خزانه‌داری آمریکا، این سه فرد تصمیم‌گیر عامل سرکوب معترضان کُرد ایرانی از ورود به خاک آمریکا منع و دارایی‌های آن‌ها ضبط خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید