پارلمان اروپا تا اطلاع ثانوی با رژیم ایران قطع رابطه کرد

حکومت جمهوری اسلامی ایران پیش‌تر طی اقداماتی تلافی‌جویانه تحریم‌هایی را علیه برخی اعضای پارلمان اروپا اعمال کرده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«روبرتا متسولا»، رئیس پارلمان اروپا در سخنرانی روز دوشنبه 30 آبان خود در پارلمان اروپا با تاکید بر این‌که از معترضان ایران حمایت می‌کند و این پارلمان در کنار معترضان ایستاده است، گفت: « از کسانی که از خیابان‌های ایران به ما نگاه می کنند، روی برنمی‌گردانیم. ایران باید از سرکوب اعتراضات به‌حق دست بردارد.»

خانم متسولا همچنین در توئیتی با انتشار این بخش از سخنرانی خود، نوشت: «در واکنش به تحریم نمایندگان پارلمان اروپا، تا اطلاع ثانوی با مقامات حکومت ایران قطع رابطه می‌کنیم.»

حکومت جمهوری اسلامی ایران روز 28 اکتبر اعلام کرده بود که 12 نفر، از جمله 4 نماینده پارلمان اروپا را به‌دلیل آن‌چه مدعی شده حمایت‌ آنها از «گروه‌های تروریستی» و «خشونت» است، تحریم می‌کند.

همان زمان، روبرتا متسولا اعلام کرد که پارلمان اروپا از «نبرد و مبارزه برای ارزش‌های اساسی و انسانی دست نمی‌کشد» و این پارلمان قطعا تا آخرین روز برپایی‌اش از «آزادی و برابری و کرامت انسانی» حمایت خواهد کرد.

تاکنون اتحادیه اروپا در دو بسته تحریمی علیه افراد و نهادهای جمهوری اسلامی، نقض گسترده و سیستماتیک حقوق‌بشر و سرکوب مرگ‌بار معترضان در ایران را مورد توجه قرار داده است.

دولت آلمان نیز روز دوشنبه 30 آبان ضمن تاکید مجدد بر حمایت از معترضان مسالمت‌‌جوی ایرانی گفت که با ایالات متحده آمریکا در از دستورکار خارج کردن توافق احیای برجام هم‌عقیده است و به‌طور ضمنی اعلام کرد که فعلا سیاست اعمال فشار علیه حکومت ایران را برای بازداشتن آن از سرکوب معترضان دنبال می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size