بیانیه شخصیت‌های دینی کردستان برای برگزاری رفراندوم در ایران

روحانیون اهل سنت سنندج و دهگلان خواستار محاکمه و مجازات تمام کسانی شده‌اند که در کشتار و مجروح‌کردن تظاهرکنندگان نقش داشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شماری از ماموستاها [اساتید]، مدرسان و امامان جمعه سنندج و دهگلان، در استان کردستان، دوشنبه سی‌ام آبان، در بیانیه‌ای مشترک خواستار برگزاری رفراندوم زیر نظر سازمان‌های بین‌المللی در ایران شدند.

این شخصیت‌های اهل سنت اعلام کردند: «خواهان برگزاری رفراندومی با سازوکار اجرایی مقبول مردم و با حضور معتمدان و رهبران دینی و ملی و همچنین با نظارت نهادهای بین‌المللی بی‌طرف جهت برون‌رفت از وضعیت کنونی هستیم.»

Advertisement

پیشتر عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان، ضمن اعتراض به کشتار و سرکوب معترضان در ایران، خواستار برگزاری رفراندوم با حضور ناظران بین‌المللی شده بود.

روحانیون اهل سنت سنندج و دهگلان همچنین خواستار محاکمه و مجازات تمام کسانی شده‌اند که در کشتار و مجروح‌کردن تظاهرکنندگان در جریان خیزش مردمی علیه جمهوری اسلامی نقش داشتند.

این شخصیت‌ها در بخش دیگری از این بیانیه نسبت به صدور احکام اعدام برای معترضان اخیر هشدار داده و تاکید کردند: «چنین کار دهشتناکی تنها باعث افزایش خشم ملت انقلابی خواهد شد.»

قوه قضائیه جمهوری اسلامی ظرف یک ‌هفته اخیر شش نفر را به اتهام «محاربه» به مجازات اعدام محکوم کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید