هم‌زمان با گسترش اعتراضات در پایتخت یک سردار سپاه استاندار تهران شد

فخاری از مقامات ارشد سپاه است و تا زمستان پارسال معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مطبوعات ایران خبر از انتصاب یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران به استانداری تهران داده‌اند، که به گمانه‌زنی ناظران درباره این موضوع پرداخته که جمهوری اسلامی به دلیل عدم توانایی در فرونشاندن انقلاب ضدحکومتی با شیوه‌های پلیسی و امنیتی، وارد فاز «حکومت نظامی» شده است.

علیرضا فخاری، سرتیپ دوم پاسدار، به پیشنهاد احمد وحیدی، وزیر کشور دولت ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران، با رای مثبت هیئت دولت جمهوری اسلامی یکشنبه 29 آبان به استانداری تهران منصوب شد.

فخاری از مقامات ارشد سپاه است و تا زمستان پارسال معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران بود. وی جایگزین محسن منصوری در استانداری تهران می‌شود که با حکم ابراهیم رئیسی، معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست‌جمهوری شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری بدون اشاره به سوابق نظامی علیرضا فخاری، گفته است که او تا پیش از این مسئول سمت‌هایی همچون معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن، معاون استاندار تهران، مدیرعامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، عضو هیات مدیره شرکت راهسازی و عمران ایران،‌ مشاور وزیر نفت و فرمانداری شهرستان دماوند بوده است.

انتصاب این سردار عالی‌رتبه در حال خدمت نظامی، ناظران شبکه‌های اجتماعی را بر آن داشته تا وضعیت فعلی جمهوری اسلامی را با وضعیت حکومت شاهنشاهی در اواخر کار و در دورانی که از فرو نشاندن انقلاب ضد رژیم پهلوی عاجز شده بود، مقایسه کنند.

در ماه‌های منتهی به انقلاب 1357 در ایران، از آنجایی که دولت‌های متوالی غیرنظامی از مقابله با انقلاب عاجز شده بودند، محمدرضا شاه تصمیم گرفت با انتصاب ارتشبد غلامرضا ازهاری به ریاست دولت جریان انقلاب را سرکوب کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید