اعتصاب و تحصن دانشجویان در دهمین هفته اعتراضات سراسری

کانال تلگرامی «دانشجویان متحد» خبر داد که دانشجویان دانشکده‌های مختلف دانشگاه علم و صنعت با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای، اعلام کرده‌اند که در هفته جاری اعتصاب خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در دهمین هفته خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، برخی از دانشجویان دانشگاه‌های مختلف کشور کلاس‌های درس را تحریم کرده و یا در محوطه دانشگاه خود تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، دوشنبه 30 آبان، با سر دادن شعار «مرگ بر دیکتاتور» کشتار مردم در مهاباد توسط نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

شماری از دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در تهران نیز امروز با سر دادن شعارهای اعتراضی اقدام به برگزاری تجمع کردند.

دیگر دانشگاه‌های تهران از جمله دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه علم و صنعت نیز شاهد اعتراضات و اعتصابات دانشجویان بوده است.

دانشجویان دانشگاه الزهرا با شعار «جنایات تکرار شده، مهاباد نیزار شده» و «مهاباد مهاباد، از ظلم و جور رها باد» کشته‌شدن مردم معترض این شهر را محکوم کردند.

کانال تلگرامی «دانشجویان متحد» نیز خبر داد که دانشجویان دانشکده‌های مختلف دانشگاه علم و صنعت با انتشار بیانیه‌های جداگانه‌ای، اعلام کرده‌اند که در هفته جاری اعتصاب خواهند کرد.

دانشجویان دانشکده دنداپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند، تا آزادی بی ‌قید و شرط دانشجویان بازداشت‌شده و پایان رفتار خشونت‌آمیز با اعتراض مسالمت‌آمیز این دانشجویان، اعتصاب کرده و کلاس‌های درسی را تحریم می‌کنند.

در دانشکده علوم مالی دانشگاه خوارزمی تهران نیز، دانشجویان شعار «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» را سر داده و اقدام به تحصن در محوطه این دانشکده کردند.

گزارش‌ها نیز حاکی از تداوم تحصن دانشجویان دانشکده صنایع دانشگاه امیر کبیر تهران است.

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه یک‌شنبه 29 آبان، 540 دانشجو در جریان اعتراضات ایران بازداشت و 1059 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید