خیزش سراسری؛ تداوم اعتراضات دانشجویی در ایران

بنا به گزارش هرانا، 536 دانشجو در جریان اعتراضات ایران بازداشت و 1047 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، اعتراضات دانشجویی با وجود سرکوب‌ها همچنان ادامه دارد.

دانشجویان دانشکده علامه طباطبایی تهران، یک‌شنبه 29 آبان، در اعتراض به انتقال «ملیکا قراگوزلو» به بیمارستان روانپزشکی امین‌آباد، همراه با شعار «علامه بیدار است ملیکا تنها نیست» در محوطه این دانشکده تجمع کردند.

ملیکا قراگوزلو، دانشجوی روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبایی و فعال مدنی معترض به حجاب اجباری، شامگاه چهارشنبه، 22 تیر، بازداشت شد. محمدعلی کامفیروزی شامگاه چهارشنبه، 25 آبان، از انتقال این فعال دانشجویی به بیمارستان روانپزشکی خبر داد.

دانشجویان دانشجویان دانشکده تربیت بدنی و کامپیوتر دانشگاه علامه طباطبایی تهران، صبح امروز در اعتراض به بازداشت و سرکوب فراگیر دانشجویان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در صحن این دانشگاه تحصن کرده و شعار «قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان» سر دادند.

کانال تلگرامی «شوراهای صنفی دانشجویان ایران»، ویدیویی منتشر کرد که بازداشت یک دانشجوی زن توسط نیروهای امنیتی در مقابل ساختمان دانشگاه آزاد شهر قدس تهران را نشان می‌دهد.

دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور از جمله دانشگاه هنر اصفهان، دانشگاه شريف و دانشگاه علم و فرهنگ تهران در اعتراض به کشته‌شدن کیان پیرفلک کودک 9 ساله اهل ایذه، شنبه 28 آبان حوض‌های آب دانشگاه‌‌های خود را به رنگ خون در آوردند و قایق‌های رنگارنگى را در آن‌ها رها کردند.

دانشجویان دانشگاه آزاد ساری، در اعتراض به بازداشت دانشجویان و سرکوب معترضان در ایران در محوطه این دانشگاه تجمع کرده و شعار «دانشجوی با غیرت حمایت حمایت» سر دادند.

در ادامه اعتراضات دانشجویی، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، یک‌شنبه، در صحن این دانشگاه با شعار «آزادی آزادی آزادی» تحصن کردند.

دانشجویان دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تهران هم امروز، در اعتراض به بازداشت 9 تن از دانشجویان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی مقابل دفتر ریاست این دانشگاه تحصن کردند.

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه شنبه 28 آبان، در اعتراضات ایران 410 نفر کشته شدند که 58 تن از آنها کودک بودند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، در این مدت 17251 معترض هم بازداشت شده‌اند که تنها هویت 2906 نفر از آنها مشخص شده ‌است.

بنا به گزارش هرانا، 536 دانشجو در جریان اعتراضات ایران بازداشت و 1047 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید