ابراز همدردی مشاور امنیت ملی آمریکا با خانواده کیان پیرفلک

سجاد پيرفلک، عموی کیان در گفتگو با روزنامه اعتماد اظهارات زينب مولايی‌راد، مادر کیان درباره شلیک «ماموران» به فرزند و همسرش را تایید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا شامگاه جمعه 27 آبان در توییتی با خانواده کیان پیرفلک٬ کودک 9 ساله کشته‌شده در اعتراضات شهر ایذه ابراز همدردی کرد.

سالیوان در توییت خود تاکید کرده که آمریکا برای بازخواست عوامل قتل کیان و دیگر شهروندان ایرانی اصرار دارد.

Advertisement

مشاور امنیت ملی کاخ سفید نوشته است: «به یاد خانواده کیان هستم. کیان در هنگام شلیک به خودروی خانواده‌اش توسط نیروهای امنیتی ایران فقط 9 سال سن داشت. ما برای پاسخگو کردن (مقامات ایرانی) پیرامون کشته‌شدن کیان و بسیاری از ایرانیان شجاع دیگر به تلاش خود ادامه خواهیم داد.»

سجاد پيرفلک، عموی کیان هم در گفتگو با روزنامه اعتماد اظهارات زينب مولايی‌راد، مادر کیان درباره شلیک «ماموران» به فرزند و همسرش را تایید کرد.

او با اشاره به این که سخنان مادر کیان روایتی مستند از حادثه است، خواسته خانواده پيرفلک را شناسایی قاتلان و مجازات آنها دانست.

مادر کیان در مراسم خاکسپاری فرزندش گفت که سه نفر از «نیروهای لباس شخصی» ماشین‌‌ آنها را مقابل ساختمان هلال احمر ایذه به رگبار بستند.

در همین رابطه، حجت‌الله درویش، نماینده سابق ایذه در مجلس ایران، شامگاه جمعه در برنامه خبری صداوسیمای ایران روایت مادر کیان پیرفلک از کشته شدن فرزندش را تایید کرد.

این عضو پیشین مجلس ضمن رد تیراندازی موتور‌سواران گفت: «همان کسانی که به خودرو شلیک کردند، پدر کیان را که زخمی شده بود به هلال‌احمر منتقل کردند.»

درویش اشاره کرد که هلال‌احمر محل استقرار نیروهای لباس‌ شخصی و انتظامی بوده است.

پیش از این مقامات جمهوری اسلامی مدعی شده بودند که کشتار مردم ایذه یک اقدام «تروریستی» بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید