انتقاد مولوی عبدالحمید از هیئت اعزامی خامنه‌ای به سیستان و بلوچستان

مولوی عبدالحمید در دیدار با نماینده خامنه‌ای: جمعه خونین زاهدان برنامه‌ریزی شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه مسجد مکی زاهدان ضمن انتقاد از عملکرد هیئت اعزامی علی خامنه‌ای به سیستان و بلوچستان گفت، نمایندگان خامنه‌ای به جای دلجویی از آسیب‌دیدگان و خانواده جان‌باختگان «جمعه خونین زاهدان»، اقدام به «تهدید و ارعاب» قربانیان کرده‌اند.

حساب توییتری مولوی عبدالحمید، چهارشنبه 25 آبان در توییتی نوشت، انتظار او از نمایندگان علی خامنه‌ای، محکومیت «جنایت» کشتار زاهدان و احقاق حقوق خانواده قربانیان و آسیب‌دیدگان کشتار زاهدان بوده است، اما به گفته او، این امر محقق نشده است.

محمدجواد حاج علی‌اکبری که به عنوان رئیس هیئت اعزامی خامنه‌ای به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده بود، پس از دیدار با مولوی عبدالحمید به شهر زابل رفت و طی اظهاراتی، ائمه جمعه اهل سنت و کنش‌گران مدنی بلوچ را تهدید کرد.

او در این زمینه، مسئولیت افرادی که به کشتار بیش از 100 شهروند بلوچ توسط نیروهای حکومتی اعتراض کردند را «بزرگ» دانست و خواستار پاسخگویی افرادی شد که به گفته او، با «توییت‌ها و سخنرانی‌های خود» به این کشتار واکنش نشان دادند.

متن اظهارات حاج‌علی اکبری که توسط «تسنیم» منتشر شده است، نشان می‌دهد که او در اظهارات خود بین مردم زابل، هیچ اشاره‌ای به تیراندازی نیروهای حکومتی به صدها شهروند بلوچ نکرد. حادثه‌ای که جمعه 8 مهر رخ داد و بر اثر آن صدها نفر کشته و زخمی شدند.

مولوی عبدالحمید بارها تأکید کرده است که هیچ کدام از جان‌باختگان و مجروحان این حادثه مسلح نبوده و بیشتر آن‌ها نمازگزارانی بودند که در حال بازگشت به سوی خانه خود بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید