اعتراضات گسترده در کلان شهرهای ایران در پاسخ به فراخوان‌ها

به دنبال فراخوان معترضان ایرانی برای آغاز اعتصابات سراسری و اعتراضات خیابانی در روزهای 24، 25 و 26 آبان، کسبه و بازاریان در شهرهای رشت، بانه، پیرانشهر، مشهد، اصفهان، تهران، جوانرود، اشنویه، مریوان، دیواندره، سقز، سنندج، کامیاران، بوکان و مهاباد مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از انتشار فراخوان سه روزه اعتصابات سراسری و اعتراضات خیابانی به مناسبت سومین سالگرد اعتراضات آبان 98، معترضان در تهران، شیراز، اصفهان و کرج به خیابان‌ها آمده‌اند.

دانشجویان سه‌شنبه 24 آبان نیز تاکنون در شهرهای کرمانشاه، اهواز، تهران و تبریز اقدام به تحصن کرده و شعارهایی مانند «خونی که در رگ ماست، خوراک رهبر ماست» و «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل، مقابل درب‌های ورودی و خروجی این دانشگاه تجمع کرده و شعار‌هایی از جمله «کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل رو ستایش کنیم» سر دادند.

ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نیز نشان می‌دهد که نیروهای حراست دانشگاه تهران با دانشجویان معترض درگیر شده‌اند.

کانال تلگرامی «دانشجویان متحد» نیز خبر داده است که نیروهای حراست دانشگاه علم و صنعت تهران اقدام به درگیری با دانشجویان کرده‌اند.

دانشجویان دانشگاه چمران اهواز امروز با شعار «آزادی، آزادی، آزادی» در محوطه این دانشگاه تجمع کردند.

اعتراضات در تهران

تهران پایتخت ایران به عنوان شهری که میزبان ادارات دولتی است، همواره از حساسیت دوچندانی برخوردار بوده است.

بررسی ویدیوهای منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که معترضان در جنت‌آباد شمالی، خیابان جمهوری، خیابان شریعتی، شهرک غرب و نازی آباد تهران به خیابان آمده و شعارهایی مانند «مرگ بر دیکتاتور» و «هیز تویی، هرزه تویی، زن آزاده منم» سر دادند.

این بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهد که معترضان در شیراز و تهران برای اعتراضات شبانه و گسترش تجمع‌های خود در قالب بستن راه‌ها و کندن میله‌ها آماده می‌شوند.

به دنبال فراخوان معترضان ایرانی برای آغاز اعتصابات سراسری و اعتراضات خیابانی در روزهای 24، 25 و 26 آبان، کسبه و بازاریان در شهرهای رشت، بانه، پیرانشهر، مشهد، اصفهان، تهران، جوانرود، اشنویه، مریوان، دیواندره، سقز، سنندج، کامیاران، بوکان و مهاباد مغازه‌های خود را تعطیل کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید