تداوم خیزش مردمی؛ حمایت دانشجویان دانشگاه قزوین از حسین رونقی

دانشجویان دانشگاه هنر و معماری پارس، نیز در حرکتی اعتراضی، بر دیوار و کف کلاس‌های درس خود رنگ خون پاشیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با گذشت نزدیک به دو ماه از آغاز خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، تجمعات و اعتراضات دانشجویی در دانشگاه‌های مختلف این کشور همچنان ادامه دارد.

دانشجویان دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دوشنبه 23 آبان به نشانه اعتراض به قتل، سرکوب و بازداشت معترضان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، بر یکی از دیوارهای این دانشکده یک عروسک زندانی، یک عروسک کشته‌شده و یک عروسک اعدام شده را به نمایش گذاشتند.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، امروز در اعتراض به بازداشت حسین رونقی، کنشگر مدنی و وبلاگ‌نویس ایرانی، در محوطه این دانشگاه تجمع کرده و نام «حسین رونقی» را فریاد زدند.

شب گذشته شماری از مردم به‌منظور حمایت از این زندانی سیاسی مقابل بیمارستان دی تهران تجمع کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی هم به سوی شهروندان معترض تیراندازی و گازاشک‌آور شلیک کردند.

در ادامه اعتراضات دانشجویی، دانشجویان دانشگاه هنر و معماری پارس نیز امروز در حرکتی اعتراضی، بر دیوار و کف کلاس‌های درس خود رنگ خون پاشیدند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف نیز امروز ضمن شرکت نکردن در کلاس‌های درس، مقابل دانشکده مهندسی شیمی و نفت و دانشکده مهندسی کامپیوتر تجمع کرده و نسبت به بازداشت و ممنوع‌الورودی دانشجویان اعتراض کردند.

در همین حال، کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان خبر داد، 19 نفر از دانشجویان دانشگاه هنر تبریز ممنوع‌الورود شده‌اند.

بر اساس این گزارش، شمار زیادی از نیروهای حراست دانشگاه هنر تبریز در این ورودی مستقر شده‌ و کارت‌های دانشجویان را چک می‌کنند.

شوراهای صنفی همچنین از ارسال «پیامک تهدیدآمیز» توسط دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به دانشجویان معترض با هدف پایان‌دادن به تحریم کلاس‌های درس خبر داد.

هم‌زمان با تجمعات دانشجویی، اعتراضات دانش‌آموزی هم به‌رغم سرکوب‌های گسترده نیروهای امنیتی در ایران ادامه دارد.

دانش‌آموزان یک دبیرستان دخترانه در گلشهر کرج هم در یکی از خیابان‌های این شهر تجمع کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید