افزایش فشار نهادهای امنیتی به خانواده نوید افکاری

الهام افکاری در اعتصاب غذا به سر می‌برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سعید افکاری برادر نوید افکاری از آزادی برادرش حمید پس از بازداشت بیست و چهار ساعت خبر داد و گفت الهام خواهرش همچنان در انفرادی وزارت اطلاعات در حبس است.

اکانت «1500 تصویر» که اخبار اعتراضات ایران را منتشر می‌کند، روز گذشته از بازداشت حمید افکاری، توسط نیروهای امنیتی در شیراز خبر داده بود.

به گزارش منابع حقوق بشری، بازداشت حمید افکاری در روز شنبه 21 آبان، مقابل اداره اطلاعات شیراز موسوم به پلاک 100 صورت گرفت.

بر اساس گزارش‌ها، افکاری هنگامی‌که برای پیگیری وضعیت خواهرش الهام که در بازداشت اداره اطلاعات شیراز است، به پلاک 100 مراجعه کرده بود بازداشت شد.

پیشتر ویدئوهایی از اعتراضات مادر و پدر خانواده افکاری مقابل این ساختمان منتشر شده بود.

الهام افکاری، خواهر نوید افکاری پنج‌شنبه هفته گذشته بازداشت شد. سعید افکاری، برادر دیگر این خانواده در توییتی اعلام کرده بود «الهام، همسرش و لیانا دختر سه ساله‌شان در شیراز بازداشت شدند.»

او همچنین از اعتصاب غذای خواهرش در بازداشت اطلاعات خبر داده بود.

مقامات امنیتی جمهوری اسلامی ادعا کردند که الهام افکاری با شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی در ارتباط بوده و حین خروج از کشور بازداشت شده است.

نوید افکاری، کشتی‌گیر و از معترضان مرداد 97 بود که در شهریور 99 اعدام شد. خانواده افکاری در چهار سال گذشته تحت فشارهای بسیاری بوده‌اند. این فشارها شامل بازداشت اعضای خانواده و تخریب سنگ مزار نوید افکاری بوده است.

وحید افکاری دیگر برادران نوید افکاری نیز در حال حاضر زندانی است. بنا به گفته خانواده افکاری، وحید از زمان اعدام نوید، در سلول انفرادی نگهداری می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size