واشینگتن: جهان باید مقابل نقض حقوق بشر در ایران یکپارچه اقدام کند

به گزارش خبرگزاری هرانا از 26 شهریور تا شامگاه شنبه 21 آبان در اعتراضات ایران 339 نفر کشته شدند که 52 تن از آنها «کودک» بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

میشیل تایلور، نماینده آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تاکید کرد که جهان باید برابر نقض گسترده حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی به‌ویژه نقض حقوق زنان، دختران و کودکان به اقدامی یکپارچه دست بزند.

تایلور شامگاه شنبه 21 آبان در توییتی از اقدام آلمان و ایسلند برای تشکیل نشست ویژه شورای حقوق بشر با هدف بررسی رفتار حکومت ایران و نقض حقوق تظاهرکنندگان ایرانی قدردانی کرد.

Advertisement

رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران هم ابتکارعمل آلمان و ایسلند برای جلب توجه جهانیان پیرامون خشونت بی‌سابقه حکومت جمهوری اسلامی علیه اعتراضات مسالمت‌آمیز ایرانیان را مورد حمایت ایالات متحده دانست.

آلمان و ایسلند، جمعه از شورای حقوق بشر سازمان ملل خواستند جلسه ویژه‌ای درباره نقض حقوق بشر در ایران، که حدود 2 ماه شاهد اعتراضات گسترده‌ای است، برگزار کند.

اعتراضات سراسری و بی‌سابقه جاری در ایران که حدود دو ماه از آغاز آن می‌گذرد، با قتل مهسا امینی، دختر 22 ساله کرد در تهران توسط «پلیس امنیت اخلاقی» شروع شد و به سرعت به دیگر نقاط کشور گسترش یافت.

به گزارش خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از 26 شهریور تا شامگاه شنبه 21 آبان، در اعتراضات ایران 339 نفر کشته شدند که 52 تن از آنها «کودک» بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید