برداشتن «حجاب اجباری» توسط شماری از هنرمندان ایرانی

پیشتر هنرمندانی مانند کتایون ریاحی، پگاه آهنگرانی و شیوا ابراهیمی با انتشار ویدیو و عکس‌های بدون «حجاب اجباری»، به حمایت از مبارزه زنان پرداخته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شماری از زنان مطرح هنرمند و سینمای ایران با برداشتن حجاب از سر و انتشار عکس‌‌هایی در رسانه‌های اجتماعی، از خیزش مردمی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی حمایت کردند.

در همین راستا، ترانه علیدوستی، بازیگر ایرانی،‌ در تصویری که شامگاه چهارشنبه 18 آبان در اینستاگرام خود منتشر کرد با برداشتن حجاب اجباری،‌ پلاکاردی در دست گرفته که روی آن شعار «ژن،‌ ژیان، ئازادی» نوشته شده است.

دنیا مدنی، بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی هم با انتشار عکس بدون روسری از خود در یک پست اینستاگرامی نوشت: «من برای زن، زندگی، آزادی خواهم جنگید و تو کم کم به این عادت خواهی کرد.»

خزر معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران نیز شب گذشته در یک پست در صفحه اینستاگرام خود در کنار عکسی بدون روسری، قسمتی از شعر «وطن، وطن» سیاوش کسرایی را به اشتراک گذاشت.

سپیده ابطحی،‌ مستندساز ایرانی هم از جمله زنانی است که عکس بدون روسری خود را در حمایت از زنان ایرانی در اینستاگرام منتشر کرده است.

او در توضیح عکس خود نوشت: «کنار و همدل با وطنم با مردم با داغداران. داغدار می مانم تا روز دادخواهی. برای روز آزادی. برای خون شهیدان زیبای راه آزادی.»

پیشتر هنرمندانی مانند کتایون ریاحی، پگاه آهنگرانی، فاطمه معتمدآریا، مریم بوبانی و شیوا ابراهیمی با انتشار ویدیو و عکس‌های بدون «حجاب اجباری»، به حمایت از مبارزه زنان پرداخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید