اعتصاب غذای کارکنان شرکت نفت؛ ادامه اعتصابات در کردستان و سیستان‌وبلوچستان

همزمان با خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، اعتصاب‌ها در سایر نقاط ایران مانند تهران، کردستان و سیستان‌‌وبلوچستان نیز گزارش شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

«شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت»، از ادامه اعتصاب غذای کارکنان رسمی و نوبتکار پالایشگاه پنجم پارس جنوبی، منطقه عملیاتی دالان، شرکت نفت و گاز اروندان و دکل‌های شرکت ملی حفاری خبر داد.

بر اساس این گزارش، این «اعتراضات و اعتصاب» از 16 آبان و در سطحی گسترده در واحدهای عملیاتی آغاز شده و «با قوت ادامه دارد.»

در این اعتصاب غذا، کارکنان وزارت نفت از حضور و گرفتن غذا در رستوران شرکت نفت اجتناب کرده‌اند.

شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت بر شکل‌گیری اعتراض و اعتصاب‌های سراسری «در همه بخش‌های صنعت نفت» این کشور تأکید کرده است.

همزمان با خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، اعتصاب‌ها در سایر نقاط ایران مانند تهران، کردستان و سیستان‌‌وبلوچستان نیز گزارش شده است.

کسبه و بازاریان سقز، زاهدان، سنندج، بانه و مریوان در همراهی با خیزش ایرانیان و به احترام کشته‌شدگان کشتار زاهدان، اقدام به اعتصاب کرده و مغازه‌های خود را بسته‌اند.

در حالی‌که علی بهادرمی جهرمی، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی در اظهاراتی گفته بود، برای دولت این کشور استفاده از گلوله جنگی در برابر معترضین مثل «آب خوردن» است، نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی با شلیک مستقیم گلوله جنگی به مردم بلوچ زاهدان، بیش از 100 نفر را در 8 مهر سال جاری به قتل رساندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید