گزارش «تلگراف» از جزئیات قصد ترور دو روزنامه‌نگار ایرانی - بریتانیایی توسط سپاه

پلیس ضد تروریسم و سازمان‌های امنیتی ضدتروریستی بریتانیا سال‌هاست که رژیم ایران را به عنوان یک «بازیگر خطرناک» می‌شناسند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه بریتانیایی «تلگراف» گزارش داده که یک تیم تروریستی وابسته به جمهوری اسلامی مستقر در لندن اخیرا قصد داشته دو روزنامه‌نگار ایرانی بریتانیایی که برای شبکه تلویزیونی «ایران اینترنشنال» کار می‌کنند را به قتل برساند.

این روزنامه از قول «ایران اینترنشنال» گزارش داده که پلیس ضدتروریسم متروپولیتن لندن به این روزنامه‌نگاران هشدار داده و گفته «تهدیدهای کشنده برای شهروندان بریتانیا در خاک این کشور» را شناسایی کرده است.

«ایران اینترنشنال» خود در بیانیه‌ای سپاه پاسداران ایران را متهم کرد که دو «روزنامه‌نگار برجسته» خود را در راستای «افزایش تهدید چشمگیر و خطرناک کارزار تروریسم حکومتی تهران» مورد هدف قرار داده است.

به گفته «تلگراف»، نام این دو روزنامه‌نگار به دلایل امنیتی فاش نشده است، اما منابع به این روزنامه گفته‌اند که آنها تحت محافظت شبانه‌روزی قرار دارند. این دو پس از آنکه یک اعضای «تیم رصد تروریستی ایرانی» هفته گذشته در حوالی خانه و دفتر کار آنها مشاهده شدند، تحت نظر پلیس قرار گرفتند. پلیس سپس به آنها هشدار داد که در خطر ترور قرار دارند.

«ایران اینترنشنال»، در بیانیه خود با ذکر اینکه تهدیدهای لفظی رژیم ایران علیه کارکنان این شبکه تلویزیونی پس از آغاز اعتراضات ضدحکومتی مردم ایران افزایش یافته است، افزود که «شوکه» شده و عمیقاً از تهدیدهای جدی علیه جان روزنامه‌نگاران خود که سپاه پاسداران پشت آن است، نگران است.

به گزارش «تلگراف»، پلیس ضد تروریسم و سازمان‌های امنیتی ضدتروریستی بریتانیا سال‌هاست که رژیم ایران را به عنوان یک «بازیگر خطرناک» می‌شناسند، و اعلام کرد‌ه‌اند که عوامل این رژیم قادر به انجام عملیات‌های تروریستی و هک سایبری در بریتانیا هستند.

سازمان امنیت داخلی بریتانیا «ام‌آی‌پنج» در سال 2015 یک هسته تروریستی مرتبط با رژیم ایران را، در حالی که قصد داشت در یک کارگاه مخفی در محدوده شهر لندن مواد منفجره برای تولید بمب درست کند، دستگیر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید