بیانیه فرهنگیان سقز پیرامون همکاری مدیریت آموزش و پرورش این شهر با نهادهای امنیتی

خبرگزاری هرانا‌ تعداد کشته‌شدگان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی طی اعتراضات جاری تا روز دوشنبه شانزدهم آبان را 321 نفر اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

معلمان و فرهنگیان شهرستان سقز در رابطه با «همکاری مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان با عوامل سرکوب و نهادهای امنیتی و نظامی رژیم بر علیە معلمان سقز» بیانیه صادر کرده و به مسئولان این اداره هشدار دادند.

در این بیانیه آمده که‌ «مسئولان بی‌کفایت و نان‌به‌نرخ روزخورهای مستقر در ادارە آموزش و پرورش سقز، اقدام بە کسرحقوق شمار کثیری از همکاران شرکت کنندە در تحصن و اعتصاب سراسری هفته‌های اخیر فرهنگیان و نیز معرفی دست کم 8 نفر از معلمان شهرستان به هیئت تخلفات استان نمودە است.»

فرهنگیان سقز با اشاره به معرفی بعضی معلمان به ستاد خبری اطلاعات و فراخوانی برخی دیگر به اداره حراست آموزش و پرورش، از «اسکان نیروها و تجهیزات نظامی در مدارس و فضاهای آموزشی» و «ورود یگان ویژە و لباس شخصی‌های اطلاعات به مدارس جهت برخورد با دانش‌آموزان انقلابی» سخن گفتند.

بیانیه معلمان سقز تاکید کردند که اقدامات مذکور «منجر بە ضرب و شتم و ربودن تعدادی از دانش‌آموزان و زخمی‌شدن چند نفر از همکاران» آنها شده است.

این بیانیه در پایان با انتقاد از اقدامات قهرآمیز و هشدار نسبت به «انتقامی سزاوار در آینده‌ای نزدیک» از عوامل چنین اقداماتی، «سرپرست بی‌تدبیر و سرسپردۀ این ادارە، به نام حسین صیدمراد، و مسئول حراست، به‌نام مهدی کاوە، کە بە دروغگویی و تهیە گزارش‌های کذب بر علیە معلمان، شهرۀ خاص و عام بودە» را به‌عنوان مسئول مستقیم «اقدامات نابخرانه» علیه معلمان و دانش آموزان معرفی کرده است.

از سویی، فاطمه نیلی، خواهر مصطفی نیلی، وکیل دادگستری در صفحه توییتر خود از بازداشت برادرش توسط اطلاعات سپاه در عصر دوشنبه در فرودگاه مهرآباد تهران خبر داد.

خواهر این وکیل که در جریان اعتراضات سراسری جاری وکالات بسیاری از بازداشت‌شدگان را برعهده گرفته است، با بیان این خبر افزود که نیروهای امنیتی پس از بازداشت مصطفی نیلی «ساعت 9 شب به همراه 3 مامور مرد و یک مامور زن به منزل مادرم مراجعه، پس از بازرسی منزل و توقیف شناسنامه و مدارک کاری، ایشان را با خود بردند.»

پس از بازداشت نیلی، صفحه توییتری «یه وکیل» اعلام کرد که از آغاز خیزش سراسری جاری تاکنون 25 وکیل توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

در همین رابطه، خبرگزاری «هرانا»، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران تعداد کشته‌شدگان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی طی اعتراضات جاری را تا دوشنبه 16 آبان 321 نفر اعلام کرد.

هرانا با اشاره به این که تعداد 50 کودک در جریان اعتراضات کنونی کشته شده‌اند، از بازداشت 14 هزار ‌و 823 معترض از جمله 429 دانشجو نیز خبر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید