اعتصاب اساتید و دانشجویان؛ نصب «دوربین‌های جاسوسی» در دانشگاه شریف

انتشار نقشه‌ای که محل نصب دوربین‌های دانشگاه شریف را تعیین می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در دومین ماه خیزش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، اعتراضات و تحصن‌های دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف همچنان ادامه دارد.

اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان، سه‌شنبه 17 آبان، در اعتراض به تعلیق و بازداشت دانشجویان و سرکوب اعتراضات دانشجویی توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، با عدم حضور در دانشگاه اعلام اعتصاب کردند.

دانشجویان دانشکده ریاضی دانشگاه شهید بهشتی، در اعتراض به بازداشت دانشجویان در محوطه این دانشکده تجمع کرده و شعار «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» سر دادند.

دانشجویان دانشگاه شریف تهران، نیز با برگزاری تجمع گسترده در این دانشگاه ترانه اعتراضی «سرود زن» اثر مهدی یراحی، خواننده عرب اهوازی را همخوانی کردند.

دانشجویان دانشگاه ارشاد دماوند هم با سر دادن شعار «هر یه نفر کشته شه، هزار نفر پشتشه» در محوطه این دانشگاه تجمع کردند.

نصب «دوربین‌های جاسوسی» در شریف

کانال تلگرامی «شریف تودی» که اخبار روزانه دانشگاه شریف را منتشر می‌کند با انتشار نقشه‌ای، محل نصب حدود 20 دوربین 360 درجه در دانشگاه صنعتی شریف را مشخص کرد.

این کانال تلگرامی در مطلبی با عنوان «چشمان بینا و شنوای برادران بزرگ» که اشاره‌ای به رمان «1984» جورج اورول است، تاکید کرده که «تصاویر این دوربین‌ها در شناسایی دانشجوها برای بازداشت و تنبیه انضباطی استفاده شده و در بازجویی‌ها هم به آن‌ها استناد می‌شود.»

بر اساس این گزارش، تصویر این دوربین‌ها در اختیار نیروهای امنیتی بیرون از دانشگاه هم قرار می‌گیرد.

همزمان با ورود اعتراضات سراسری در ایران به هفته هشتم، چندین فراخوان‌ برای برگزاری تجمع در زاهدان و سایر شهرها به مناسبت چهلم قربانیان کشتار زاهدان در روز جمعه 20 آبان‌ منتشر شده است.

بنا بر گزارش‌ها، دست‌کم 120 نفر، از جمله چندین کودک در اعتراضات جمعه 8 مهر و جمعه بعد آن در زاهدان و خاش به ضرب گلوله‌های جنگی ماموران امنیتی جهوری اسلامی کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید