گسترش اعتراضات دانشجویی؛ حمایت اساتید دانشگاه امیرکبیر از دانشجویان معترض

اصناف و بازاریان شهرستان مریوان، امروز در اعتراض به سرکوب معترضان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اعتصاب کرده و محل کسب و کار خود را تعطیل کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پنجاه و دومین روز خیزش مردمی در ایران، دانشجویان دانشكده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، دوشنبه شانزدهم آبان با در دست گرفتن پلاکاردهای اعتراضی و سر دادن شعار «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» و «یک دانشجو کم بشه، اینجا قیامت میشه» در محوطه این دانشگاه تجمع کرده و نسبت به بازداشت ده‌ها دانشجو در تظاهرات سراسری اعتراض کردند.

کانال‌ تلگرامی «شورای صنفی دانشجویان ایران» صبح امروز، با انتشار تصاویری از ادامه تحصن دانشجویان دانشکده شیمی و دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف و دانشگاه نوشیرانی بابل خبر داد.

دانشجویان دانشگاه نوشیروانی با سر دادن شعار «توپ تانک مسلسل دیگر اثر ندارد، به مادرم بگویید دیگر دختر ندارد» در محوطه این دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه سوره هم در اعتراض به کشتار تظاهرکنندگان، یک تکه نان را به شکل نقشه ایران برش زده و آن را به رنگ خون درآوردند.

همزمان، به‌دنبال انتشار اخباری مبنی بر تعلیق برخی دانشجویان در ایران، 121 استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نامه‌ای خطاب به ریاست این دانشگاه، حمایت خود را از این دانشجویان اعلام کرده و خواستار رفع محدودیت‌ها علیه آن‌ها شدند.

این نامه که ‌شنبه 14 آبان تهیه شده است، «عدم اطمینان دانشجویان نسبت به تحقق وعده‌های مسئولین» را مهم‌ترین علت نارضایتی دانشجویان دانسته و برگزاری کلاس‌های درسی بدون حضور دانشجویان تعلیقی یا بازداشت‌ شده را برخلاف «فلسفه‌ی وجودی دانشگاه» عنوان کردند.

در ادامه اعتراضات سراسری در ایران، اصناف و بازاریان شهرستان مریوان امروز در اعتراض به سرکوب معترضان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اعتصاب کرده و محل کسب و کار خود را تعطیل کردند.

روز گذشته، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، به‌سوی معترضان به قتل نسرین قادری یکی از کشته‌شدگان اعتراضات جاری در این شهرستان تیراندازی کردند.

نسرین قادری، دانشجوی اهل مریوان که چندی پیش در تهران توسط نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی با ضربات باتوم مجروح و به کما رفته بود، روز گذشته در یکی از بیمارستان‌های پایتخت جان‌باخت.

بنا به گزارش‌ها اعتراضات مردمی در مریوان تا پاسی از شب ادامه داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید