تلاش ماموران امنیتی جمهوری اسلامی برای دفن مخفیانه معترضان آذربایجانی

همچنین طبق گزارش‌های رسیده به «العربیه فارسی»، نهادهای امنیتی به خانواده میلاد آرمون، نوجوان 16 ساله اهل روستای قوشا‌ در اردبیل اعلام کرده‌اند که او به اعدام محکوم شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی پس از قتل مهران شکاری، معترض اهل میاندوآب آذربایجان غربی، جسد وی را ربوده و با مسدود کردن راه‌های منتهی به «گلشن زهرا» در این شهر، اقدام به دفن مخفیانه پیکر او کردند.

مهران شکاری پیشتر در روز پنج‌شنبه 12 آبان، بر اثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در گوهردشت کرج کشته شده بود و پیکر او یک روز بعد، توسط نیروهای ضد شورش به محل تولدش در میاندوآب منتقل شده بود.

بر اساس گزارش «انجمن دفاع از زندانیان آذربایجانی در ایران» موسوم به «آداپ»، نیروهای امنیتی تنها در صورتی حاضر به تحویل پیکر او شدند که خانواده او مراسم تشییع جنازه را به صورت محدود برگزار کند.

آداپ افزوده است، به‌رغم این‌که نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی 200 میلیون تومان به عنوان «پول گلوله» از خانواده مهران شکاری دریافت کرده‌اند، اما در نهایت پیکر او مخفیانه دفن شد تا از وقوع تجمعات جلوگیری کنند.

این انجمن در گزارشی دیگر همچنین خبر داد که پیکر مرتضی شیرمحمدی، دانشجوی دکترای دانشگاه علوم پزشکی تبریز که در روز چهارشنبه 11 آبان، توسط ماموران امنیتی در شهر تبریز کشته شده بود، به خانواده او تحویل داده شده است.

به گفته منابع آداپ، شیرمحمدی که در جریان اعتراضات تبریز جان خود را از دست داد، فرزند علی اصغر شیرمحمدی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی سپاه ارومیه است و به همین دلیل، از انتشار خبر مرگ او در جریان تظاهرات ضد حکومتی خودداری می‌شد.

همچنین طبق گزارش‌های رسیده به «العربیه فارسی»، نهادهای امنیتی به خانواده میلاد آرمون، نوجوان 16 ساله اهل روستای قوشا‌ در اردبیل اعلام کرده‌اند که او به اعدام محکوم شده است.

میلاد آرمون
میلاد آرمون

بر اساس این گزارش، خانواده او پس از سفر به تهران و مراجعه به نهاد قضایی مربوطه، متوجه شده‌اند که دادگاه هنوز حکم رسمی در این زمینه ابلاغ نکرده است، اما تصریح کرده که اتهام این نوجوان 16 ساله «محاربه» است.

میلاد آرمون به همراه چندی دیگر در شهرک اکباتان تهران بازداشت شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید