نرخ دلار در ایران از 36 هزار تومان عبور کرد

هر گرم طلای 18 عیار نیز با 4 درصد رشد قیمت، به یک میلیون 455 هزار تومان افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روند افزایش روزافزون قیمت دلار در ایران ادامه دارد و نرخ فروش هر دلار آمریکا در بازار آزاد تهران وارد کانال 36 هزار تومان شد.

دلار در روزهای گذشته جهشی ناگهانی داشته و با افزایشی 3 هزار تومانی طی هفته گذشته، یک رکورد تاریخی در ایران ثبت کرده است.

گزارش‌ها و ویدیوهایی نیز در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است که بر اساس آن، شهروندان ایرانی در شهرهای بزرگ با ایجاد صفوف طولانی برابر صراف‌ها به‌دنبال خرید دلار هستند.

همزمان، کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز با انتشار فراخوان‌هایی از مردم خواسته‌اند تا با تخلیه حساب‌های ریالی خود در بانک‌های ایران، سرمایه خود را به دلار و‌ یا طلا تبدیل کنند.

با توجه به افزایش 800 تومانی نرخ دلار از روز پنج‌شنبه و روند رو به رشد بحران‌های سیاسی و اجتماعی در جمهوری اسلامی، انتظار می‌رود قیمت دلار در بازارهای ایران تا 40 هزار تومان هم افزایش یابد.

متوسط نرخ ارز در 5 ماه گذشته، حدود سی هزار تومان بوده و در دو ماه گذشته به بالای 32 هزار تومان رسیده بود، ولی روند افزایش نرخ دلار و سقوط پول ملی ایران، در طی هفت هفته اخیر ادامه یافته است.

در همین رابطه، «تجارت نیوز» از رشد بیش از 4 درصدی قیمت هر گرم طلای 18 عیار نسبت به روز گذشته گزارش داد.

طبق این گزارش، هر گرم طلای 18 عیار به قیمت یک میلیون و 455 هزار تومان افزایش یافته و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید نیز با رشدی بیش از یک درصدی وارد کانال 16 میلیون و 200 هزار تومانی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید