رابرت مالی: ایران نمی‌تواند موضوع کمک به روسیه در جنگ اوکراین را انکار کند

وزیر خارجه آلمان گفت وزرای خارجه کشورهای گروه هفت در نشستی در این کشور بر اعمال تحریم‌های اضافی علیه ایران به دلیل نقض حقوق بشر در این کشور توافق کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در اظهاراتی گفت، رهبری ایران نمی‌تواند موضوع «کمک مخفیانه به اقدامات وحشیانه روسیه» در جنگ اوکراین را مخفی و انکار کند.

مالی در توییتی گفت، با وجود این‌که تهران استفاده از پهپادهای ایرانی توسط روسیه در اوکراین را تکذیب می‌کند، اما شواهد در این زمینه بسیار روشن است.

Advertisement

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان نیز گفت، وزرای خارجه کشورهای گروه هفت در نشستی در این کشور، بر اعمال تحریم‌های اضافی علیه ایران به دلیل نقض حقوق بشر در این کشور توافق کردند.

او در نشستی مطبوعاتی گفت: «ایران از پاسخگوی به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خودداری می‌کند.»

بربوک با اشاره ضمنی به نقش ایران در ارائه پهپاد به مسکو برای حمله به اوکراین گفت، کشورهای گروه هفت بر افزایش «هزینه نظامی‌ به روسیه و کشورهای دیگر یا نهادها و افرادی که پیشرفت نظامی مسکو در اوکراین را پشتیبانی می‌کنند» توافق کردند.

وزیر خارجه آلمان در این اظهارات تاکید کرد، روسیه از پهپادهای «شاهد» ایران برای بمباران شهرها و اهداف متعدد وابسته به غیرنظامیان در اوکراین استفاده می‌کند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» نیز در اظهاراتی با اشاره به نقشه تهران در ارسال موشک‌ به روسیه گفته بود، این نهاد ادامه همکاری تهران با مسکو در زمینه ارائه پهپاد در جنگ اوکراین را نمی‌پذیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید