عدم شادی بازیکنان استقلال در مراسم اعطای کاپ قهرمانی «سوپر جام»

عدم شادی بازیکنان استقلال در مراسم اعطای جام قهرمانی و قطع برنامه توسط صداوسیما، بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بازیکنان استقلال تهران پس از دریافت عنوان قهرمانی «سوپر جام» ایران، طی اقدامی اعتراضی همزمان با خیزش جهانی ایرانیان هیچ شادی و واکنشی از خود نشان ندادند.

صداوسیمای جمهوری اسلامی به‌دلیل عدم شادی بازیکنان استقلال با جام قهرمانی پخش زنده مراسم اهدای جام را قطع کرد.

«آبی‌پوشان پایتخت» شامگاه چهارشنبه، 11 آبان، با تک گل ارسلان مطهری در دقیقه 51 نساجی مازندران را شکست داده و برای نخستین بار در تاریخ فاتح «سوپر جام» شدند.

واکنش‌ها به حرکت شایسته بازیکنان استقلال

سیاوش یزدانی، مدافع باشگاه فوتبال استقلال تهران در پایان مسابقه به خبرنگاران گفت: «تسلیت به همه مردم، قهرمانی تلخی بود. قهرمانی را به زنان این مملکت تقدیم می‌کنیم.»

علی کریمی، اسطوره فوتبال ایران که پیشتر از سوی نشریه‌های وابسته به سپاه پاسداران به قتل تهدید شده بود، با انتشار عکسی از بازیکنان استقلال در استوری اینستاگرام‌اش نوشت: «دمتون گرم، تبریک به هم‌وطن استقلالی.»

عارف غلامی، دیگر مدافع آبی‌ها که اخیرا به‌دلیل حمایت از خیزش مردم ایران، به‌دستور سردار مصطفی آجرلو، مدیرعامل پیشین استقلال از حضور در بازی‌ها و تمرینات این تیم منع شده بود، پس از قهرمانی در پستی اینستاگرامی نوشت: «سیاه بر تن ایستاده‌ایم برای تمام خانواده‌های عزادار کشورم علی الخصوص میلاد زارع عزیز.»

مهدی قائدی، مهاجم آبی‌پوشان پایتخت نیز تصویری از جام قهرمانی به‌همراه هشتگ میلاد زارع در اینستاگرامش منتشر کرد تا یاد هوادار کشته‌شده استقلال را زنده نگه دارد.

میلاد زارع، هوادار متعصب استقلال تهران روز 30 شهریور در شهرستان بابل در جریان خیزش انقلابی ایرانیان توسط نیروهای سرکوب جمهوری اسلامی به قتل رسید.

محمد تقوی، ملی‌پوش پیشین فوتبال ایران با انتشار ویدیوی عدم شادی بازیکنان استقلال، در اینستاگرام‌اش نوشت: «بازیکنان و مدیریت استقلال جواب محکمی به حکومت کودک‌کشی دادند که همواره به دنبال عادی‌سازی شرایط ایران است».

بازیکن اسبق استقلال در ادامه این پست نوشت: «بازیکنان استقلال با این حرکت و سکوت خود در شب قهرمانی در تاریخ فوتبال جاودانه شدند. درود به شرف شما که همه ما را سربلند کردید.»

بسیاری از کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز با دست‌به‌دست کردن ویدیوی عدم شادی بازیکنان استقلال با جام قهرمانی از حرکت جوانمردانه و شایسته این تیم در این روزهای دشوار قدردانی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید