حضور گسترده مردم در مراسم چهلم کشته‌شدگان خیزش سراسری

اصناف و بازاریان شهرهای کرمانشاه و مریوان، در اعتراض به سرکوب معترضان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اعتصاب کرده و محل کسب و کار خود را تعطیل کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شهروندان کرج و اراک، پنج‌شنبه دوازدهم آبان همزمان با مراسم چهلم شماری از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری از جمله حدیث نجفی، پارسا رضادوست و سارینا اسماعیل‌زاده به طور گسترده به خیابان‌ها آمده و علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

در مراسم چهلمین روز کشته‌شدن حدیث نجفی، نیروهای امنیتی به سوی شرکت‌کنندگان در این مراسم تیراندازی و گاز اشک‌آور شلیک کردند.

شرکت‌کنندگان در این مراسم شعارهایی از جمله «این همه سال جنایت، مرگ بر ولایت»، «مرگ بر دیکتاتور» و ««امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه» سر دادند.

معترضان در کرج، یک کانکس نیروی انتظامی را در منطقه حصارک این شهر به آتش کشیدند.

معترضان در مراسم هفتم مهرشاد شهیدی‌نژاد از جوانان کشته‌شده در اراک، شعار «مرگ بر سپاهی بچه‌کش» و «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» سر دادند.

مهرشاد شهیدی دانشجوی 19 ساله‌ای است که در 5 آبان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی در اراک کشته شد.

مردم فولادشهر اصفهان، امروز در مراسم چهلم مهسا موگویی، قهرمان تکواندو و آمادگی جسمانی 21 ساله که در اعتراضات 31 شهریور به دست نیروهای امنیتی کشته شد، شرکت کردند و شعار «اینهمه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» سر دادند.

همزمان روز پنج‌شنبه، دانشجویان و دانش‌آموزان در برخی شهرها دست به اعتراض زدند.

اصناف و بازاریان شهرهای کرمانشاه و مریوان نیز امروز در اعتراض به سرکوب معترضان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اعتصاب کرده و محل کسب و کار خود را تعطیل کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید