سفیر آمریکا در سازمان ملل: در برابر سرکوب خشونت‌بار اعتراضات در ایران سکوت نمی‌کنیم

امروز موضوع سرکوب اعتراضات ایران در شورای امنیت مطرح می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر و نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد در اظهارتی گفت که واشینگتن در برابر سرکوب خشونت‌بار اعتراضات مسالمت‌آمیز در ایران سکوت نمی‌کند.

گرینفیلد، سه‌شنبه یکم نوامبر، در توییتی نوشت: «نمی‌توانیم در حالی که مقام‌های ایرانی به تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم با خشونت حمله می‌کنند، خاموش بمانیم.»

او با اشاره به نشست غیررسمی شورای امنیت که قرار است امروز برگزار شود، نوشت: «نمایندگی آمریکا و آلبانی، سایر کشورهای عضو، و رهبران جامعه مدنی جمع می‌شوند تا سرکوب وحشیانه توسط حکومت ایران را محکوم کنند و معترضان دلیر را در مرکز توجه قرار دهند.»

ایالات متحده آمریکا و آلبانی دو کشوری هستند که پیشنهاد برگزاری این نشست غیررسمی را برای روز چهارشنبه ارائه کرده‌اند. تمام اعضای سازمان ملل می‌توانند در این نشست شرکت کنند.

خبرگزاری «رویترز» خبر داده است که شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل و نازنین بنیادی، کنش‌گر حقوق بشر نیز در این نشست سخنرانی خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، نشست امروز با هدف «برجسته‌کردن سرکوب کنونی زنان و دختران و اعضای اقلیت‌های دینی و اتنیکی در ایران» برگزار خواهد شد.

نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل متحد اعلام کرده است، در این نشست راه‌های آغاز تحقیقات معتبر و مستقل درباره نقض حقوق بشر در ایران نیز بررسی خواهد شد.

از سویی سعید ایروانی، نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد، با ارسال نامه‌ای از کشورهای جهان خواسته است تا در نشست شورای امنیت درباره اعتراضات ایران شرکت نکنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید