رکورد تاریخی نرخ دلار در ایران؛ ورود به کانال 34 هزار تومان

با توجه به افزایش 730 تومانی نرخ دلار در یک روز و روند رو به رشد بحران‌های سیاسی و اجتماعی در جمهوری اسلامی، انتظار می‌رود قیمت دلار در بازارهای ایران تا 40 هزار تومان هم افزایش یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با ادامه تظاهرات سراسری و اعتصابات در چندین نقطه از ایران، دلار در رکوردی تاریخی وارد کانال 34 هزار تومان شد و تا لحظه تنظیم این خبر با نرخ 34 هزار و 150 تومان در بازار آزاد به فروش رفت.

ویدیوهای منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی نیز حاکی از ایجاد صفوف طولانی خرید دلار در چندین شهر ایران دارد.

کاربران رسانه‌های اجتماعی نیز با انتشار فراخوان‌هایی از مردم خواسته‌اند تا با تخلیه حساب‌های ریالی خود در بانک‌های ایران، سرمایه خود را به دلار و‌ یا طلا تبدیل کنند.

با توجه به افزایش 730 تومانی نرخ دلار در یک روز و روند رو به رشد بحران‌های سیاسی و اجتماعی در جمهوری اسلامی، انتظار می‌رود قیمت دلار در بازارهای ایران تا 40 هزار تومان هم افزایش یابد.

متوسط نرخ ارز در 5 ماه گذشته، حدود سی هزار تومان بوده و در دو ماه گذشته به بالای 32 هزار تومان رسیده بود، ولی روند افزایش نرخ دلار و سقوط پول ملی ایران، در طی هفت هفته اخیر ادامه یافته است.

همچنین گزارش شده که قیمت هر سکه بهار آزادی نیز در روز چهارشنبه‌ 11 آبان‌، روند صعودی داشت و با 78 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، 15 میلیون و هفتصد هزار تومان نرخ‌گذاری شده است.

بر اساس گزارش‌های رسمی، ارزش سرمایه در بازار بورس ایران نیز یک چهارم کاهش یافته است.

در روزهای اخیر با افزایش اعتراضات و اعتصابات سراسری در ایران، خبرهایی از خروج بیش از 3 هزار و 650 میلیارد تومان سرمایه از بورس گزارش شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید