تاکید بر هماهنگی آمریکا و سعودی برای مقابله با تهدیدهای ایران

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا: واشینگتن نگران تهدیدات ایران علیه سعودی است و در صورت لزوم در واکنش به آن تردیدی به خود راه نخواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده برای مقابله با تهدیدات ایران علیه سعودی در تماس و هماهنگی مداوم با ریاض است.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، سه‌شنبه 10 آبان گفت واشینگتن نگران تهدیدات ایران علیه سعودی است و در صورت لزوم در پاسخگویی به آن تردیدی به خود راه نخواهد داد.

تماس مداوم

او همچنین افزود: « نگران تهدیدها هستیم و از طریق کانال‌های نظامی و اطلاعاتی با سعودی، در تماس بوده و در دفاع از منافع و شرکای خود در منطقه، تردید نخواهیم کرد.»

از سویی رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران نیز دوشنبه، اعلام کرد که واشینگتن از تظاهرات مسالمت‌آمیز در ایران حمایت می‌کند.

وحدت موضع علیه ایران

مالی همچنین افزود: «زمانی که پرزیدنت بایدن، من را به این سمت گمارد، هدف، ایجاد وحدت موضع اروپا در قبال ایران و جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای بود».

او نیز تاکید کرد که «دستیابی ایران به سلاح اتمی، امنیت جهان را به‌مخاطره خواهد انداخت».

به گفته مالی، بایدن «روند دیپلماتیک» در تعامل با ایران را ترجیح می‌دهد ولی در صورت ناکامی روند دیپلماتیک، گزینه نظامی را برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای، مورد بررسی قرار خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید