واکنش‌ها به تصاویر لو رفته وزیر دولت رئیسی با زنی «بی‌حجاب»

روزنامه دولتی «ایران» انتشار عکس‌های قاسمی را «اقدامی سیاسی» دانست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه دولتی «ایران» انتشار عکس‌های رستم قاسمی، فرمانده سپاه پاسداران و وزیر راه و شهرسازی دولت رئیسی که به همراه یک زن بدون حجاب دیده می‌شود را اقدامی سیاسی علیه یک شخصیت «انقلابی» دانست.

این روزنامه که در هفته‌های اخیر از قانون حجاب اجباری در این کشور حمایت می‌کرد، انتشار عکس‌های فرمانده سپاه پاسداران در کنار «معشوقه‌اش» را اقدامی منسوب به «برخی جریان‌های سیاسی» دانست.

شاهد علوی، روزنامه‌نگار «ایران اینترنشنال» پیش از این چند عکس منتشر کرده بود که قاسمی را در سال 2011 در حال تفریح با یک زن بی‌حجاب در مالزی نشان می‌دهد.

علی جعفری، رئیس دفتر رستم قاسمی اصالت این عکس‌ها را تایید کرد، اما مدعی شد این عکس‌ها «خصوصی» و مربوط به «یک زن و شوهر» بوده است.

این در حالی است که قاسمی همسر خود را دو سال پیش از تاریخ این عکس‌ها از دست داده بود.

از سوی دیگر بررسی‌های «العربیه فارسی» نیز نشان می‌دهد که محل گرفته شده این عکس‌ها، فضایی عمومی در محوطه برج‌های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور مالزی بوده است.

انتشار این عکس‌ها واکنش زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشته است و کاربران با یادآوری قانون حجاب اجباری که شعله خیزش سراسری این کشور را شعله‌ور‌ کرد، تاکید کرده‌اند که چنین اقداماتی نشان از استانداردهای دوگانه مقامات جمهوری اسلامی دارد.

پیشتر علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این عکس‌ها، در یک استوری اینستاگرامی نوشت: «سرباز برای امثال این ها هموطن را نزن، نکش.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید