هه‌نگاو: 16 شهروند کرد در جریان مراسم چهلم مهسا امینی در کردستان کشته شدند

بنا به گفته سازمان حقوق بشری ایران تا روز یک‌شنبه هشتم آبان دست‌کم 253 نفر از جمله 34 کودک توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» گزارش داد طی مراسم چهلم مهسا امینی در روز چهارشنبه چهارم آبان 16 شهروند کرد توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شدند.

بنا به این گزارش، در شهر مهاباد 6 شهروند، سنندج 5 شهروند، بانه 3 شهروند و در شهرهای قصرشیرین و پیرانشهر هر کدام یک شهروند کشته شده‌اند.

Advertisement

این گزارش افزوده که در میان جانباختگان 3 زن و 3 نوجوان زیر 18 سال هستند و 88 درصد کشته‌شدگان با تیر مستقیم نیروهای امنیتی ایران مورد هدف قرار گرفته‌اند.

در گزارش این سازمان حقوق بشری همچنین آمده که یک دختر 16 ساله در اثر برخورد ضربه باتوم به سرش و یک مرد نیز در اثر خفگی ناشی از پرتاب گاز اشک‌آور جانش را از دست داده‌ است.

اعتراضات سراسری در ایران پس از کشته‌شدن مهسا امینی، دختر کرد 22 ساله توسط «گشت ارشاد»، چهل و پنجمین روز خود را سپری می‌کند و بنا به گفته سازمان حقوق بشری ایران تا روز یک‌شنبه هشتم آبان دست‌کم 253 نفر از جمله 34 کودک توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید