ادعای سپاه: نفتکش توقیف‌شده با پرچم پاناما تردد می‌کرد

دادگستری استان هرمزگان روز گذشته از توقیف یک نفتکش خارجی، حامل 11 میلیون لیتر سوخت قاچاق، توسط سپاه پاسداران خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عباس غلامشاهی، فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران مدعی شد نفتکش خارجی که روز گذشته توسط ایران توقیف شد، «تنها یکی از تانکرهای نفتکش قاچاق سوخت بوده و با پرچم و ثبت کشور پاناماست و 144 متر طول و 21 خدمه غیر ایرانی دارد.»

این مقام سپاه سه‌شنبه 10 آبان مدعی شد، «این تانکر در آب‌های سرزمینی یکی از کشورهای همسایه سوخت‌گیری کرد» و در حال انتقال «به مقصد یکی از کشورهای خارج از خلیج» بود.

دادگستری استان هرمزگان روز گذشته از توقیف یک نفتکش خارجی، حامل 11 میلیون لیتر سوخت قاچاق، توسط سپاه پاسداران خبر داد.

خبرگزاری «فارس» هم گزارش داد این نفتکش دارای محموله‌ای به ارزش بالغ بر 220 میلیارد تومان بوده و 21 خدمه این کشتی برای تکمیل روند تحقیقات، اکنون در بازداشت به‌سر می‌برند.

طرح ادعای سپاه مبنی بر جلوگیری از قاچاق سوخت در خلیج در حالی است که روزنامه «واشینگتن‌پست» پیشتر در گزارشی به پدیده قاچاق سوخت در ایران پرداخته بود و با ارائه شواهدی نشان داد سپاه پاسداران، نقش اصلی را در زنجیره قاچاق سوخت در این کشور ایفا می‌کند.

به گفته واشینگتن‌پست، ایران به دلیل هزینه پایین تولید سوخت، یارانه‌های سنگین دولتی و ارزش پایین پول این کشور، یکی از ارزان‌ترین سوخت‌های دنیا را دارد اما تحریم‌های آمریکا باعث شد که این تجارت رونق بیشتری به خود بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید