تهدید معترضان در اکباتان تهران از طریق بلندگو‌ توسط نیروهای امنیتی

در جریان اعتراضات سراسری جاری، شهرک اکباتان شاهد حضور بسیاری از مردم معترض بود و در هنگام شب نیز مردم شعارهای ضدحکومتی از جمله «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای امنیتی ایران در اقدامی بی‌سابقه از طریق بلندگو‌ ساکنان شهرک اکباتان تهران را به بریدن سر تهدید کردند.

در ویدیوهایی که شامگاه دوشنبه 9 آبان منتشر شد، صدای بلندگویی از شهرک اکباتان به گوش می‌رسد که در آن، یکی از نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی فریاد می‌زند: «اگر پایش برسد سر ناموس و زن و بچه خودمان را هم می‌بُریم، اما نمی‌گذاریم به این مملکت آسیبی برسد.»

طبق گفته کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی، این تهدیدها حدود یک ساعت از طریق بلندگو پخش می‌شد و طی آن گوینده همچنین مدعی شد که «40 تا کشور آمدند به سوریه و هیچ غلطی نتوانستند بکنند و گفتند ایران جلوی‌مان ایستاده. برای مملکت خودمان که جان و خون‌مان را هم می‌دهیم.»

در جریان اعتراضات سراسری جاری، شهرک اکباتان شاهد حضور بسیاری از مردم معترض بود و در هنگام شب نیز مردم شعارهای ضدحکومتی از جمله «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» سر می‌دادند.

پیشتر، ویدیوهایی از حمله نیروهای امنیتی به ساختمان‌های مسکونی این منطقه و تخریب ورودی این ساختمان‌ها و بازداشت شماری از شهروندان در این منطقه منتشر شده بود.

در همین رابطه، کانال خبرگزاری «سحام نیوز» در تلگرام خبر داد که «با تداوم اعتراضات و شعارهای ضدحکومتی اهالی شهرک اکباتان، شهرداری تهران از احتمال تغییر نام این شهرک سخن گفته است.»

سخنگوی شورای شهر تهران در یک برنامه تلویزیونی گفت: «شش هزار نفر از مردم طی تماس تلفنی با شورا، خواهان تغییر نام شهرک اکباتان شده‌اند.»

به گفته این خبرگزاری، شهرک اکباتان حدود پانصد هزار نفر جمعیت دارد و شعارهای اعتراضی مردم در این شهرک‌ در هفته‌های گذشته به معضلی برای حکومت تبدیل شده است.

مسئولان امنیتی جمهوری اسلامی گزارش دادند، یک نیروی بسیج پس از درگیری با معترضان طی خیزش سراسری اخیر در شهرک اکباتان کشته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید