حسین ماهینی توسط اداره اطلاعات جمهوری اسلامی بازداشت شد

ماموران اطلاعاتی صبح پنج‌شنبه به منزل ماهینی هجوم برده و لپ‌تاب و گوش‌های همراه او و تبلت‌های اعضای خانواده‌اش را ضبط کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین ماهینی، بازیکن پیشین تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس، ظهر روز پنج‌شنبه 7 مهر، به اتهام «تشویق به اغتشاش» با دستور قضایی توسط اداره اطلاعات جمهوری اسلامی ایران بازداشت شد.

حسین ماهینی و علی کریمی در روزهای گذشته از تظاهرات ضد‌حکومتی مردم ایران که در اعتراض به خشونت علیه زنان و واکنش به کشته‌شدن مهسا امینی توسط گشت ارشاد، آغاز شده بود، حمایت کرده بودند.

به‌دنبال آن ماموران اطلاعاتی، صبح پنج‌شنبه، به منزل ماهینی هجوم برده و هنگامی که او در خانه نبود، پس از تفتیش منزلش، لپ‌تاپ، گوشی‌های همراه و تبلت او و خانواده‌اش را ضبط کردند.

خبرگزاری دولت جمهوری اسلامی «ایرنا»، ضمن تایید این خبر نوشت: «حسین ماهینی، بازیکن اسبق پرسپولیس که در چند روز گذشته مطالبی را در جهت حمایت و تشویق به اغتشاشات در صفحات مجازی خود منتشر کرده بود، ساعتی پیش با حکم مقام قضایی دستگیر شد.»

صبح چهارشنبه نیز شماری از ماموران امنیتی به ویلای علی کریمی در منطقه لواسان تهران یورش برده و دوربین‌های مداربسته آن را با خود بردند.

با آغاز خیزش سراسری مردم ایران، بسیاری از چهره‌های سرشناس جامعه ورزشی جهان و ایران از اعتراضات مردمی که سیزدهمین شب خود را سپری می‌کند، حمایت کردند.

نشریه بریتانیایی معتبر «تلگراف» اخیرا با انتشار گزارشی اختصاصی مدعی شده بود که سپاه پاسداران ایران خواستار بازداشت علی کریمی، ستاره فوتبال ایران و آسیا، به دلیل حمایت پُرشور وی از تظاهرات مردم در اعتراض به قتل مهسا امینی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید