اعلام آمادگی کارکنان صنعت نفت ایران برای پیوستن به اعتصابات سراسری

شمار زیادی از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها در ادامه خیزش سراسری مردم ایران اعلام کرده‌اند، در کلاس‌های حضوری و غیر حضوری حاضر نخواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شماری از کارکنان رسمی شاغل در بخش‌های عملیاتی صنعت نفت ایران با انتشار بیانیه‌ای، ضمن محکومیت سرکوب اعتراضات در ایران، هشدار دادند که در صورت تداوم وضعیت فعلی، دست از کار کشیده و به اعتصاب‌‌کنندگان خواهند پیوست.

تهیه‌کنندگان این بیانیه ضمن «حمایت قاطع» از اعتراضات مردمی اعلام کردند: «ما دیگر به ادامه این شرایط برده‌وار زندگی و کار تن نمی‌دهیم…حالا نه فقط مطالباتمان جواب نگرفته است، بلکه حاکمان اعتراضات ما مردم را دارند با سرکوب ‌‌گلوله پاسخ می‌دهند.»

این بیانیه با «مستبد و ضد بشر» خواندن جمهوری اسلامی تصریح کرده است: «اگر سرکوبگری‌ها ادامه یابد…همانطور که قبلا نیز اعلام کردیم، دست از کار خواهیم کشید.»

کارکنان رسمی صنعت نفت ایران در این بیانیه تاکید کرده‌اند که در تجمعات خیابانی علیه جمهوری اسلامی شرکت می‌کنند.

کارگران پیمانی و پروژه‌ای نفت هم پیشتر هشدار دادند اگر به بازداشت‌ها، کشتار مردم و اذیت و آزار زنان به خاطر حجاب پایان داده نشود و سرکوب مردم پایان نیابد، ساکت نخواهند ماند و همصدا با همه مردم، اقدام به اعتراض کرده و کار را تعطیل خواهند کرد.

شمار زیادی از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها نیز در ادامه خیزش سراسری مردم ایران اعلام کرده‌اند، در کلاس‌های حضوری و غیر حضوری حاضر نخواهند شد.

به گفته «شورای صنفی دانشجویان»، دانشجویان ده‌ها دانشگاه در تهران، شیراز، تبریز و شهرهای دیگر «به حرکت جمعی تحریم کلاس‌ها پیوسته‌اند.»

دانشجویان همچنین خواستار پیوستن بازاریان و کارمندان به اعتصابات سراسری هستند.

اعتراضات سراسری اخیر در ایران در واکنش به کشته‌شدن مهسا امینی، دختر 22 ساله کرد توسط گشت ارشاد در تهران شعله‌ور شد اما سریعا به همه کشور گسترش یافت.

طبق گزارش سازمان‌های حقوق بشری تاکنون و پس از حدود دو هفته از این اعتراضات دست‌کم 76 نفر کشته و هزاران نفر زخمی و بازداشت شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید