فرمانده سپاه تهران از حمله به 185 بسيجى با قمه و چاقو در جريان سركوب اعتراضات خبر داد

به گفته سازمان‌های حقوق بشری، پس از دو هفته از آغاز اعتراضات سراسری در ایران دست کم 76 نفر از معترضان کشته و هزاران نفر زخمی و بازداشت شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه «محمد رسول‌الله» در اظهاراتی گفت، 185 بسیجی در خیزش سراسری مردم ایران تاکنون با چاقو و قمه مورد حمله قرار گرفته‌اند.

حسن‌زاده، چهارشنبه 6 مهر در مراسمی که یکی از دلایل برگزاری آن «محکومیت» اعتراضات ایران عنوان شده است، گفت که پنج نفر از این بسیجیان اکنون در بخش «آی.سی.یو» هستند و جمجمه یکی از آنان نیز شکسته شده است.

این در حالی است که نهادهای حقوق‌ بشری با استناد به شواهد متعددی گزارش داده‌اند که نیروهای امنیتی در ایران برای سرکوب معترضین از «نیروی مرگبار» استفاده می‌کنند.

ویدیوها و‌ تصاویری که به تایید کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل هم رسیده، تایید می‌کند که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی از گلوله‌های جنگی برای مقابله با معترضان استفاده می‌کنند.

به گفته سازمان‌های حقوق بشری، پس از دو هفته از آغاز اعتراضات سراسری در ایران دست کم 76 نفر از معترضان کشته و هزاران نفر زخمی و بازداشت شده‌اند.

اعتراضات سراسری کنونی که پیوسته مقامات جمهوری اسلامی آن را «شورش، آشوب و اخلال» می‌نامند، با کشته‌شدن مهسا امینی، دختر 22 ساله کرد توسط گشت ارشاد شعله‌ور شد و به سرعت تمام ایران را فرا گرفت.

حکومت ایران همچنین چند روز پس از آغاز اعتراضات، اینترنت ثابت و تلفن همراه را قطع و شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، واتساپ و لینکدین را با هدف پنهان‌کردن وضعیت داخلی و سرکوب معترضان فیلتر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید